Chłodnice powietrza

CHLODNICE

Chłodnice powietrza

Jeżeli planujesz budowę czy modernizację chłodni, to koniecznie rozważ dobrej jakości chłodnice powietrza. Są one nieodzownym elementem pomagającym w kontrolowaniu warunków panujących wewnątrz komór ze świeżymi warzywami i owocami oraz innymi produktami, które wymagają obniżonej temperatury. Prawidłowo dobrana chłodnica likwiduje problem nadmiernej ususzki towaru, co powoduje utratę soczystości, składników odżywczych oraz walorów estetycznych, a także optymalizuje pracę instalacji chłodniczej w komorze.

chlodnica alfa laval rle 252a55e
Rectangle 72

Dlaczego dobra chłodnica to podstawa?

Przy projektowaniu systemów chłodniczych trzeba skupić swoją uwagę na wybraniu dobrej jakości chłodnicy powietrza. Ten element instalacji ma ogromne znaczenie dla płynnej i stabilnej pracy całej komory. Bezpośrednio odpowiada za kreowanie warunków, w jakich przechowywane są owoce oraz warzywa. To ważne, aby zapewnić im właściwy mikroklimat, wtedy będą dłużej soczyste, pełnowartościowe i estetyczne.
Podstawowym problemem przedsiębiorców, którzy zajmują się magazynowaniem świeżych warzyw i owoców, jest ususzka. Utrata wody następuje na skutek procesów parowania, wysuszania powietrza oraz procesów fizyko-chemicznych. Czy da się im zapobiegać? Oczywiście – za sprawą dostarczonej przez naszą firmę chłodnicy powietrza.

Chłodnice powietrza w naszej ofercie


Odpowiednie dla warzyw i owoców warunki kreujemy za pomocą chłodnicy o dużej powierzchni i ustalając odpowiednią temperaturę odparowywania. Pozwala to pracować na niewielkiej różnicy temperatur, która powstaje między komorą a odparowującym czynnikiem.
Skąd mamy pewność, że dana chłodnica powietrza jest dobra? Przede wszystkim za sprawą projektu poprzedzonego rozpoznaniem potrzeb Twojej firmy oraz ustaleniem, jakie jest jej indywidualne zapotrzebowanie. Do tego dopasowujemy poszczególne elementy wyposażenia komór, w tym chłodnice.
Kiedy już zdecydujemy, jakie urządzenie jest najlepsze, wtedy dostarczamy Ci któryś z naszych produktów. Prowadzimy dystrybucję takich marek jak:

– THERMOKEY
– ALFA LAVAL
– KELVION
– ECO

obraz 11
obraz 12

Chłodnice powietrza VNS

Chłodnice VNS szczególnie dobrze sprawdzają się w miejscach, które służą do przechowywania warzyw oraz owoców. Dzieje się tak dlatego, że mają stosunkowo niewielką wysokość, wentylatory w wersji nadmuchowej pozwalają osiągnąć wyższą wilgotności oraz optymalną cyrkulację powietrza w komorze.


Chłodnice VNS zapewniają najwyższą jakość przechowywanych owoców i warzyw dzięki optymalnemu stosunkowi mocy i powierzchni odbioru ciepła, wysoką wilgotność w komorze obniżającą ususzkę towaru dzięki małej różnicy ΔT oraz dużą sprawność dzięki wysokiej klasy wentylatorom.


OJCIEC

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu instalacji chłodniczej dla Twojego biznesu i doborze optymalnych urządzeń?

Zajmujemy się chłodnictwem przemysłowym nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com