Komory chłodnicze

KOMORY HP IMG 1

Komory chłodnicze

Jak wykreować niskie temperatury w magazynie, zakładzie produkcyjnym, hali dystrybucyjnej, na sklepowym lub restauracyjnym zapleczu? Odpowiedzią są nasze komory chłodnicze – projektowane, wykonywane i montowane na podstawie dokładnych wytycznych od klienta. Konstruowanie ich na zamówienie pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie komory – jej kubatury, układu i parametrów. To ważne dla naszych klientów, którzy chcą konkretnych rozwiązań dopasowanych do charakteru ich działalności. Zobacz, co możemy Ci zaoferować.

obraz
obraz 1

Rodzaje komór chłodniczych

Nie ma jednej uniwersalnej komory chłodniczej – dzielimy na kilka kategorii z uwzględnieniem tego, gdzie będą montowane, do czego posłużą i jaka będzie ich kubatura. To tylko niektóre z czynników, które bierzemy pod uwagę, projektując komory chłodnicze dla naszych klientów. Dlatego też możesz być pewien, że otrzymasz rozwiązania idealnie odpowiadające Twoim potrzebom.

Oferujemy dwa główne typy komór chłodniczych:

– panelowe
– przemysłowe

Wyjaśniamy różnice między nimi, co pozwoli Ci już wstępnie zorientować się w asortymencie i opcjach, które okażą się dla Ciebie najlepsze.

Komory chłodnicze panelowe

Mają kubaturę od 3 do 150 m3. Mogą być zatem kompaktowe i stanowić wydzieloną część chłodniczą z większego pomieszczenia, jak również zajmować większy obszar, np. cały oddzielny obiekt. Montuje się je szybko z gotowych elementów, dlatego sprawdzają się w przypadku sklepów, małych przetwórni, restauracji. Obudowy wykonujemy z płyt warstwowych wypełnionych poliuretanem lub styropianem łączonym na złącza hakowe. Do wyboru jest zabudowa z podłogą lub bez.

Wyposażeniem komór chłodniczych panelowych najczęściej są monobloki, regulujące temperaturę w zakresie od -25°C do +15°C. Są energooszczędne i wydajne, wykorzystując do pracy ekologiczne czynniki chłodzące.

obraz 3
komory chłodnicze przemysłowe

Komory chłodnicze przemysłowe

To duże zabudowy o kubaturze wynoszącej nawet kilka tysięcy metrów sześciennych. Odpowiednie dla firm o specjalnych potrzebach, które zajmują się przechowywaniem warzyw, owoców, mięsa, ryb i innych produktów wymagających kontrolowania warunków otoczenia. Wyposażamy komory w precyzyjnie dobrane podzespoły chłodnicze, czyli agregaty, chłodnice, a na specjalne zamówienie także w urządzenia do przechowywania w warunkach kontrolowanej atmosfery.

Za utrzymanie pełnej gazoszczelności komór odpowiada m.in. konstrukcja z płyt warstwowych wypełnionych rdzeniem poliuretanowym. Do tego oferujemy specjalistyczne drzwi chłodnicze w wersji uchylnej lub przesuwne maksymalnie ograniczające straty energii.


OJCIEC

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu instalacji chłodniczej dla Twojego biznesu i doborze optymalnych urządzeń?

Zajmujemy się chłodnictwem przemysłowym nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com