Komory chłodnicze

Komory chłodnicze

Komory chłodnicze

Jak wykreować niskie temperatury w magazynie, zakładzie produkcyjnym, hali dystrybucyjnej, na sklepowym lub restauracyjnym zapleczu? Odpowiedzią są nasze komory chłodnicze – projektowane, wykonywane i montowane na podstawie dokładnych wytycznych od klienta. Konstruowanie ich na zamówienie pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie komory – jej kubatury, układu i parametrów. To ważne dla naszych klientów, którzy chcą konkretnych rozwiązań dopasowanych do charakteru ich działalności. Zobacz, co możemy Ci zaoferować.

Komory chłodnicze
Komory chłodnicze

Rodzaje komór chłodniczych

Nie ma jednej uniwersalnej komory chłodniczej – dzielimy na kilka kategorii z uwzględnieniem tego, gdzie będą montowane, do czego posłużą i jaka będzie ich kubatura. To tylko niektóre z czynników, które bierzemy pod uwagę, projektując komory chłodnicze dla naszych klientów. Dlatego też możesz być pewien, że otrzymasz rozwiązania idealnie odpowiadające Twoim potrzebom.

Oferujemy dwa główne typy komór chłodniczych:

– panelowe
– przemysłowe

Wyjaśniamy różnice między nimi, co pozwoli Ci już wstępnie zorientować się w asortymencie i opcjach, które okażą się dla Ciebie najlepsze.

Komory chłodnicze panelowe

Mają kubaturę od 3 do 150 m3. Mogą być zatem kompaktowe i stanowić wydzieloną część chłodniczą z większego pomieszczenia, jak również zajmować większy obszar, np. cały oddzielny obiekt. Montuje się je szybko z gotowych elementów, dlatego sprawdzają się w przypadku sklepów, małych przetwórni, restauracji. Obudowy wykonujemy z płyt warstwowych wypełnionych poliuretanem lub styropianem łączonym na złącza hakowe. Do wyboru jest zabudowa z podłogą lub bez.

Wyposażeniem komór chłodniczych panelowych najczęściej są monobloki, regulujące temperaturę w zakresie od -25°C do +15°C. Są energooszczędne i wydajne, wykorzystując do pracy ekologiczne czynniki chłodzące.

Komory chłodnicze
komory chłodnicze przemysłowe

Komory chłodnicze przemysłowe

To duże zabudowy o kubaturze wynoszącej nawet kilka tysięcy metrów sześciennych. Odpowiednie dla firm o specjalnych potrzebach, które zajmują się przechowywaniem warzyw, owoców, mięsa, ryb i innych produktów wymagających kontrolowania warunków otoczenia. Wyposażamy komory w precyzyjnie dobrane podzespoły chłodnicze, czyli agregaty, chłodnice, a na specjalne zamówienie także w urządzenia do przechowywania w warunkach kontrolowanej atmosfery.

Za utrzymanie pełnej gazoszczelności komór odpowiada m.in. konstrukcja z płyt warstwowych wypełnionych rdzeniem poliuretanowym. Do tego oferujemy specjalistyczne drzwi chłodnicze w wersji uchylnej lub przesuwne maksymalnie ograniczające straty energii.


Komory chłodnicze

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu instalacji chłodniczej dla Twojego biznesu i doborze optymalnych urządzeń?

Zajmujemy się chłodnictwem przemysłowym nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com