Urządzenia do kontrolowanej atmosfery

Płuczki węglowe co2

Urządzenia do kontrolowanej atmosfery firmy VAN AMERONGEN są produkowane i certyfikowane zgodnie z najsurowszymi przepisami i najwyższymi standardami. Zapewnia to najbardziej niezawodny i bezpieczny sprzęt do kontrolowanej atmosfery na rynku. Oferujemy naszym Klientom 2-letnią gwarancję na urządzenia i 6 letnią na złoże węgla aktywnego (pod warunkiem wykonywania systematycznych corocznych przeglądów) oraz wsparcie naszego serwisu i działu pomocy technicznej producenta.
Wszystkie urządzenia VAN AMERONGEN są produkowane z komponentów o najwyższych standardach jakościowych. Przy odpowiednim serwisie i konserwacji będą służyć przez dziesięciolecia.

Płuczka węglowa CO2 / Adsorber CO2

Płuczka węglowa CO2 firmy VAN AMERONGEN wraz z opatentowanym systemem ULO LUNG SYSTEM stanowi serce systemu kontrolowanej atmosfery i służy do usuwania dwutlenku węgla z komory chłodniczej wytwarzanego przez oddychające owoce.

System ten zapewnia najniższe stężenie tlenu i maksymalną wydajność płuczki węglowej przy najniższym zużyciu energii. Płuczka węglowa CO2 dostępna jest w kilku wersjach w zależności od wydajności i sposobu sterowania.

Wydajność płuczek węglowych CO2 dostępnych w ofercie firmy VAN AMERONGEN wynosi od 50 kg do 900 kg CO2 na dobę przy stężeniu 3% CO2.

IMG1 683x1024 2

Zastosowany w płuczkach węglowych CO2 VAN AMERONGEN system jednozbiornikowy jest o 20% wydajniejszy, bardziej energooszczędny i tańszy w zakupie w porównaniu z tradycyjnymi systemami, które składają się z dwóch zbiorników.
Dystrybucja powietrza odbywa się za pomocą unikalnego systemu sit i płyt co sprawia, iż płuczki węglowe CO2 są nawet o 30% wydajniejsze od konkurencyjnych rozwiązań.

Zaawansowany system płuca – worka kompensacyjnego, opatentowanego przez firmę VAN AMERONGEN zapewnia minimalny dopływ tlenu podczas usuwania dwutlenku węgla z komory przez adsorber CO2.

Płuczki węglowe CO2 firmy można zintegrować z systemem MyFruit służącym do zarządzania parametrami komory chłodniczej, określającym i kontrolującym skład atmosfery, temperaturę, ilość skroplin w zależności od wybranej opcji oprogramowania.

Zalety płuczki CO2 VAN AMERONGEN

– utrzymanie niskiego (dynamicznego) poziomu O2 w komorze z instalacją kontrolowanej atmosfery podczas adsorpcji CO2 bez dodatkowego wtrysku N2
– adsorber z jednym zbiornikiem z zasadą przeciwprądu jest najbardziej efektywnym i energooszczędnym systemem
– prosty serwis i konserwacja urządzenia

12345 762x1024 1

Generator azotu VPSA

Generatory azotu VPSA firmy VAN AMERONGEN pozwalają na wytwarzanie azotu bez dodatkowych kosztów zewnętrznych – azot jest produkowany na miejscu. Działanie maszyny jest oparte na technologii VPSA (Vacuum Pressure Swing Adsorption), czyli adsorpcji zmiennociśnieniowej. Zawarte w generatorze sita węglowe zapewniają wysoką czystość azotu. Wytwarzają azot, który spełnia najwyższe wymagania, co do czystości (od 95% do 99%). Generator umożliwia również pracę non stop, nawet gdy azotu zabraknie.

W trybie cyrkulacji VPSA obniża stężenie tlenu w komorze nawet do 30% szybciej niż w trybie iniekcji. Zaletą trybu iniekcji jest to, że komora może być podtrzymywana w lekkim nadciśnieniu, co pozwala na przechowywanie w warunkach ULO (bardzo niski tlen, <3%) w komorach z niewielką nieszczelnością. Urządzenie typu VPSA można w dowolnym momencie przełączyć z trybu iniekcji na tryb cyrkulacji i odwrotnie.

obraz 26

Zalety generatorów azotu typu VPSA VAN AMERONGEN

– bezolejowa pompa próżniowa zapewnia, że węgiel aktywny nie jest zanieczyszczony przez pozostałości oleju, co dwukrotnie zwiększa jego żywotność
– złoże aktywnego węgla jest oczyszczane techniką próżniową, co pozwala na uchronienie go przed zanieczyszczeniami oraz wilgocią

Generator azotu PSA

Generator azotu PSA firmy VAN AMERONGEN jest przeznaczony do obniżania stężenia tlenu w komorach chłodniczych, co spowalnia oddychanie i metabolizm przechowywanych produktów. Przyczynia się to do dłuższego zachowania ich jakości i spowolnienia procesów starzenia. Generacja PSA pozwala na przyspieszenie obniżania zawartości tlenu w komorze.

PSA (Pressure Swing Absorption) to rozwiązanie idealne dla instalacji, które wymagają dużej ilości azotu, który musi być wprowadzony pod wysokim ciśnieniem. Urządzenia te są najczęściej wykorzystywane w dużych obiektach (powyżej 20 komór) oraz w obiektach, gdzie obniżanie tlenu odbywa się w kilku komorach jednocześnie. Dotyczy to objętości większych niż 85 m3 h-1. PSA służy do wytwarzania bardzo czystego azotu. Jesteśmy w stanie dostarczyć urządzenie typu PSA z tlenem szczątkowym o wartości <0.1% i wydajności do 1,200 m3 h-1.

12
IMG5 1 1024x1024 1

Zalety generatorów azotu PSA VAN AMERONGEN

– wysokie ciśnienie (np. stosowane w rozbudowanych systemach PALLIFLEX)
– wysoka czystość azotu (<0.5% tlenu szczątkowego)
– duże wydajności (>85 m3 h-1)
– wysoka wydajność przez cały okres użytkowania
– zaprojektowany zgodnie ze ścisłymi normami certyfikacji PED
– optymalne osadzenie węgla aktywnego w zbiornikach

Generatory azotu posiadają zbiorniki, które podczas pracy (w trakcie obniżonego ciśnienia) pozwalają na uwolnienie cząsteczek tlenu.
W tym miejscu musimy również wspomnieć o tym, że wszystkie generatory, które oferujemy, są wyposażone w filtry i odwadniacze, które zabezpieczają przed wilgocią i olejami.

Konwerter etylenu

Niektóre odmiany owoców są wrażliwe na etylen w warunkach kontrolowanej atmosfery. Sprawia, że owoce szybciej dojrzewają, przez co szybciej się psują i nie nadają się do sprzedaży. W takiej sytuacji owoce i warzywa wymagają konwertera etylenu potocznie nazywanego spalarką etylenu. Konwerter etylenu firmy VAN AMERONGEN usuwa etylen z komory chłodniczej za pomocą spalania katalitycznego. Oznacza to, że etylen może zatem być utrzymywany na dowolnym wymaganym poziomie, zarówno pod względem zakresu ppm, jak i ppb.

Konwerter etylenu VAN AMERONGEN zbudowany jest z dwóch kolumn, które składają się z komory grzewczej, katalizatora, elementu grzejnego i wentylatora. Powietrze przechodzi przez komory, gdzie po drodze jest ogrzewane, aby na końcu w katalizatorze dokonać rozkładu etylenu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że cały proces jest osiągany bez użycia środków chemicznych (chemia profesjonalna). Sprawia to, że rozkład etylenu jest całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego.

Zalety konwertera etylenu VAN AMERONGEN

– maksymalne chłodzenie powietrza, dzięki najwyższej jakości wymiennik ciepła (Porcelain Honeycomb)
– wysoka wartość katalityczna, dzięki granulkom o wysokiej zawartości platyny i aluminium
– niska optymalna temperatura spalania 250°C
– różnica temperatur między powietrzem wchodzącym a wychodzącym <5°C
– izolowane złoże katalizatora i wymiennik ciepła w jednym
– zawartość etylenu <5 ppb przy temperaturze roboczej 250°C

Zalety wymiennika ciepła VAN AMERONGEN Porcelain Honeycomb w porównaniu ze zwykłymi ceramicznymi kulkami lub ziarnami

– poprawiona wydajność cieplna
– zmniejszona strata ciśnienia
– szybsza wymiana ciepła
– zredukowana waga

WhatsApp Image 2022 04 28 at 21.35.21 1024x1024 1

OJCIEC

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu efektywnej instalacji kontrolowanej atmosfery dla Twoich produktów?

Zajmujemy się instalacjami kontrolowanej atmosfery nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com


Group 1

TERMOPOL ICE jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń VAN AMERONGEN w Polsce