Urządzenia do kontrolowanej atmosfery

Płuczki węglowe co2

Urządzenia do kontrolowanej atmosfery firmy VAN AMERONGEN są produkowane i certyfikowane zgodnie z najsurowszymi przepisami i najwyższymi standardami. Zapewnia to najbardziej niezawodny i bezpieczny sprzęt do kontrolowanej atmosfery na rynku. Oferujemy naszym klientom 2-letnią gwarancję na urządzenia i 6 letnią na złoże węgla aktywnego (pod warunkiem wykonywania systematycznych corocznych przeglądów) oraz wsparcie naszego serwisu i działu pomocy technicznej producenta.
Wszystkie urządzenia VAN AMERONGEN są produkowane z komponentów o najwyższych standardach jakościowych. Przy odpowiednim serwisie i konserwacji będą służyć przez dziesięciolecia.Płuczka węglowa CO2 / Adsorber CO2

Płuczka węglowa CO2 firmy VAN AMERONGEN wraz z opatentowanym systemem ULO LUNG SYSTEM stanowi serce systemu kontrolowanej atmosfery i służy do usuwania dwutlenku węgla z komory chłodniczej wytwarzanego przez oddychające owoce.

System ten zapewnia najniższe stężenie tlenu i maksymalną wydajność płuczki węglowej przy najniższym zużyciu energii. Płuczka węglowa CO2 dostępna jest w kilku wersjach w zależności od wydajności i sposobu sterowania.

Wydajność płuczek węglowych CO2 dostępnych w ofercie firmy VAN AMERONGEN wynosi od 50 kg do 900 kg CO2 na dobę przy stężeniu 3% CO2.

Zastosowany w płuczkach węglowych CO2 VAN AMERONGEN system jednozbiornikowy jest o 20% wydajniejszy, bardziej energooszczędny i tańszy w zakupie w porównaniu z tradycyjnymi systemami, które składają się z dwóch zbiorników.
Dystrybucja powietrza odbywa się za pomocą unikalnego systemu sit i płyt co sprawia, iż płuczki węglowe CO2 są nawet o 30% wydajniejsze od konkurencyjnych rozwiązań.

Zaawansowany system płuca – worka kompensacyjnego, opatentowanego przez firmę VAN AMERONGEN zapewnia minimalny dopływ tlenu podczas usuwania dwutlenku węgla z komory przez adsorber CO2.

Płuczki węglowe CO2 firmy można zintegrować z systemem MyFruit służącym do zarządzania parametrami komory chłodniczej, określającym i kontrolującym skład atmosfery, temperaturę, ilość skroplin w zależności od wybranej opcji oprogramowania.

Zalety płuczki CO2 VAN AMERONGEN

– utrzymanie niskiego (dynamicznego) poziomu O2 w komorze z instalacją kontrolowanej atmosfery podczas adsorpcji CO2 bez dodatkowego wtrysku N2

– adsorber z jednym zbiornikiem z zasadą przeciwprądu jest najbardziej efektywnym i energooszczędnym systemem

– prosty serwis i konserwacja urządzenia

Płuczki węglowe co2


generator azotu

Generator azotu VPSA

Generatory azotu VPSA firmy VAN AMERONGEN pozwalają na wytwarzanie azotu bez dodatkowych kosztów zewnętrznych – azot jest produkowany na miejscu. Działanie maszyny jest oparte na technologii VPSA (Vacuum Pressure Swing Adsorption), czyli adsorpcji zmiennociśnieniowej. Zawarte w generatorze sita węglowe zapewniają wysoką czystość azotu. Wytwarzają azot, który spełnia najwyższe wymagania, co do czystości (od 95% do 99%). Generator umożliwia również pracę non stop, nawet gdy azotu zabraknie.

W trybie cyrkulacji VPSA obniża stężenie tlenu w komorze nawet do 30% szybciej niż w trybie iniekcji. Zaletą trybu iniekcji jest to, że komora może być podtrzymywana w lekkim nadciśnieniu, co pozwala na przechowywanie w warunkach ULO (bardzo niski tlen, <3%) w komorach z niewielką nieszczelnością. Urządzenie typu VPSA można w dowolnym momencie przełączyć z trybu iniekcji na tryb cyrkulacji i odwrotnie.

Zalety generatorów azotu typu VPSA VAN AMERONGEN

– bezolejowa pompa próżniowa zapewnia, że węgiel aktywny nie jest zanieczyszczony przez pozostałości oleju, co dwukrotnie zwiększa jego żywotność

– złoże aktywnego węgla jest oczyszczane techniką próżniową, co pozwala na uchronienie go przed zanieczyszczeniami oraz wilgocią

enerator azotu 1
generator azotu psa

Generator azotu PSA

Generator azotu PSA firmy VAN AMERONGEN jest przeznaczony do obniżania stężenia tlenu w komorach chłodniczych, co spowalnia oddychanie i metabolizm przechowywanych produktów. Przyczynia się to do dłuższego zachowania ich jakości i spowolnienia procesów starzenia. Generacja PSA pozwala na przyspieszenie obniżania zawartości tlenu w komorze.

PSA (Pressure Swing Absorption) to rozwiązanie idealne dla instalacji, które wymagają dużej ilości azotu, który musi być wprowadzony pod wysokim ciśnieniem. Urządzenia te są najczęściej wykorzystywane w dużych obiektach (powyżej 20 komór) oraz w obiektach, gdzie obniżanie tlenu odbywa się w kilku komorach jednocześnie. Dotyczy to objętości większych niż 85 m3 h-1. PSA służy do wytwarzania bardzo czystego azotu. Jesteśmy w stanie dostarczyć urządzenie typu PSA z tlenem szczątkowym o wartości <0.1% i wydajności do 1,200 m3 h-1.

Zalety generatorów azotu PSA VAN AMERONGEN

– wysokie ciśnienie (np. stosowane w rozbudowanych systemach PALLIFLEX)

– wysoka czystość azotu (<0.5% tlenu szczątkowego)

– duże wydajności (>85 m3 h-1)

– wysoka wydajność przez cały okres użytkowania

– zaprojektowany zgodnie ze ścisłymi normami certyfikacji PED

– optymalne osadzenie węgla aktywnego w zbiornikach

generator azotu psa van


Generatory azotu posiadają zbiorniki, które podczas pracy (w trakcie obniżonego ciśnienia) pozwalają na uwolnienie cząsteczek tlenu.
W tym miejscu musimy również wspomnieć o tym, że wszystkie generatory, które oferujemy, są wyposażone w filtry i odwadniacze, które zabezpieczają przed wilgocią i olejami.

Płuczki węglowe co2

Konwerter etylenu

Niektóre odmiany owoców są wrażliwe na etylen w warunkach kontrolowanej atmosfery. Sprawia, że owoce szybciej dojrzewają, przez co szybciej się psują i nie nadają się do sprzedaży. W takiej sytuacji owoce i warzywa wymagają konwertera etylenu potocznie nazywanego spalarką etylenu. Konwerter etylenu firmy VAN AMERONGEN usuwa etylen z komory chłodniczej za pomocą spalania katalitycznego. Oznacza to, że etylen może zatem być utrzymywany na dowolnym wymaganym poziomie, zarówno pod względem zakresu ppm, jak i ppb.

Konwerter etylenu VAN AMERONGEN zbudowany jest z dwóch kolumn, które składają się z komory grzewczej, katalizatora, elementu grzejnego i wentylatora. Powietrze przechodzi przez komory, gdzie po drodze jest ogrzewane, aby na końcu w katalizatorze dokonać rozkładu etylenu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że cały proces jest osiągany bez użycia środków chemicznych (chemia profesjonalna). Sprawia to, że rozkład etylenu jest całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy dla środowiska naturalnego.

Zalety konwertera etylenu VAN AMERONGEN

– maksymalne chłodzenie powietrza, dzięki najwyższej jakości wymiennik ciepła (Porcelain Honeycomb)

– wysoka wartość katalityczna, dzięki granulkom o wysokiej zawartości platyny i aluminium

– niska optymalna temperatura spalania 250°C

– różnica temperatur między powietrzem wchodzącym a wychodzącym <5°C

– izolowane złoże katalizatora i wymiennik ciepła w jednym

– zawartość etylenu <5 ppb przy temperaturze roboczej 250°C

Zalety wymiennika ciepła VAN AMERONGEN Porcelain Honeycomb w porównaniu ze zwykłymi ceramicznymi kulkami lub ziarnami

– poprawiona wydajność cieplna

– zmniejszona strata ciśnienia

– szybsza wymiana ciepła

– zredukowana waga


Urządzenia do kontrolowanej atmosfery

TERMOPOL ICE jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń VAN AMERONGEN w Polsce