Kontrolowana atmosfera – inne zastosowania

INNE ZASTOSOWANIA HP IMG

Inne zastosowania kontrolowanej atmosfery

Czy wiesz, że technologia kontrolowanej atmosfery ma szereg zastosowań również w innych dziedzinach życia niż tylko długoterminowe przechowywanie produktów? Kontrolowana atmosfera, jako zaawansowany technologicznie proces, polegający w istocie na gospodarowaniu składem powietrza atmosferycznego, jest wykorzystywany w wielu innych obszarach.

Anoxia Controlled Atmosphere Treatment bubble Museum pests ICOM 4
Fire triangle 1024x466 1

Co ciekawe, ograniczanie zawartości tlenu w powietrzu za pomocą instalacji kontrolowanej atmosfery odgrywa istotną rolę w branży medycznej oraz sportowej, ale znajduje również swoje zastosowanie w ochronie i konserwacji dzieł sztuki a także w ochronie przeciwpożarowej. Tworzenie nisko lub beztlenowych warunków uzyskiwanych za pomocą instalacji kontrolowanej atmosfery ma również niezmiernie istotne znaczenie w przypadku próżniowego przechowywania towarów i żywności.

Zapraszamy na ciekawą podróż, ukazującą wiele możliwości zastosowania systemów kontrolowanej atmosfery firmy VAN AMERONGEN w różnych dziedzinach życia.

Tworzenie warunków wysokogórskich

B-Cat High Altitude specjalizuje się w projektowaniu systemów wykorzystujących technologię kontrolowanej atmosfery symulujących warunki wysokogórskie do treningu wysokościowego (hipoksja). Firma B-Cat zrealizowała na całym świecie wiele projektów wysokościowych w różnych celach, takich jak poprawa kondycji sportowców i zdrowia pacjentów z cukrzycą.

Warunki dużych wysokości mogą być stosowane w różnych obszarach: sport, wellness, zdrowie, aklimatyzacja, rehabilitacja i wiele innych. System skrupulatnie odwzorowuje atmosferę zbliżoną do obszarów górskich, takich jak Pireneje czy Mont Blanc. W ten sposób możesz trenować na dużych wysokościach bez wychodzenia w góry.

BCAT1

B-CAT HIGH ALTITUDE
BCAT2

B-CAT CULTURAL HERITAGE

Ochrona i konserwacja dzieł sztuki

B-Cat Cultural Heritage to system beztlenowej konserwacji i ochrony dzieł sztuki oraz dziedzictwa kulturowego. Wykorzystywany jest w muzeach, archiwach i magazynach. Bazuje na technologii kontrolowanej atmosfery, której głównym zadaniem jest efektywne zarządzanie składem atmosfery, kontrolując zawarty w niej tlen oraz inne gazy, temperaturę i wilgotność.

Skuteczne zarządzanie składem powietrza chroni przed skutkami zmian wilgotności, ataków biologicznych, a także przed utlenianiem termicznym i fotochemicznym.

Zwalczanie owadów i szkodników

B-Cat Insect Treatment to jeden z najbardziej niezawodnych organicznych systemów zwalczania szkodników na rynku. Kontrolowana atmosfera, w istocie niska zawartość tlenu, to organiczny system zwalczania szkodników, który jest całkowicie bezpieczny, naturalny i w 100% skuteczny. W procesie nie są używane żadne środki chemiczne, co powoduje że do przechowywanych produktów nie przedostają się żadne toksyczne pozostałości.

Zmniejszając poziom tlenu w gazoszczelnym pomieszczeniu do mniej niż 0,5%, system jest w stanie osiągnąć 100% śmiertelność wszystkich owadów na wszystkich etapach rozwoju: jaj, larw, poczwarek i osobników dorosłych.

BCAT3

B-CAT INSECT TREATMENT
BCAT4 1

B-CAT FIRE PREVENTION

Ochrona przeciwpożarowa

B-Cat Fire Prevention to beztlenowy system ochrony przeciwpożarowej. Zjawisko pożaru nie może powstać w warunkach poniżej 17% tlenu. Dzięki systemowi kontrolowanej atmosfery, który zarządza składem atmosfery w pomieszczeniu, jesteś w stanie stworzyć takie warunki m.in. w magazynach lub archiwach, a także w innych obiektach, w których posiadanie instalacji tryskaczowej jako ochrony przeciwpożarowej jest wysoce niepożądane i kosztowne lub wręcz niemożliwe do wykonania.

Zredukowany tlen jest akceptowaną na całym świecie metodą zapobiegania pożarom. Tworzy atmosferę o niskiej zawartości tlenu, w której ludzie mogą nadal bezpiecznie pracować. Dzięki zastosowaniu niezbędnych systemów alarmowych i środków bezpieczeństwa, system spełnia wymagane europejskie normy pracy dla pracowników.


OJCIEC

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu efektywnej instalacji kontrolowanej atmosfery dla Twoich produktów?

Zajmujemy się instalacjami kontrolowanej atmosfery nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com


Group

TERMOPOL ICE jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń VAN AMERONGEN w Polsce