System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

Czym jest system zarządzania procesem kontrolowanej atmosfery – MyFruit?

System sterowania MyFriut to najbardziej zaawansowany, dostępny na rynku system wspierający proces przechowywania w warunkach kontrolowanej atmosfery.
Umożliwia zarządzanie chłodnictwem, wszystkimi urządzeniami do kontrolowanej atmosfery, pomiarem ubytku wody oraz wilgotności.
Co daje system zarządzania procesem kontrolowanej atmosfery?
Musicie wiedzieć, że kontrolowana atmosfera w komorach chłodniczych musi być stale monitorowana. System My Fruit opracowany przez firmę VAN AMERONGEN dostarcza pełnej informacji na temat warunków, w których przebywają owoce i warzywa. Monitoruje takie parametry jak:

– temperatura
– odtajanie
– wentylacja
– wilgotność względna
– automatyczny pomiar wody
– dwutlenek węgla
– tlen
– etylen
– amoniak

System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit
System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

Warunki przechowywania w komorach są wyraźnie widoczne. Informacje te zapewniają szybki i cenny podgląd warunków, w jakich przechowywane są produkty. Z łatwością można monitorować ich reakcje na panujące warunki otoczenia, ale także badać wydajności instalacji technicznej i komory chłodniczej.

Firma VAN AMERONGEN zapewnia zdalne wsparcie przez cały okres przechowywania z dowolnego miejsca na świecie. Wszystkie dane, protokoły i ustawienia techniczne można bezpiecznie przechowywać w chmurze, aby w razie potrzeby zapewnić szybkie ponowne uruchomienie systemu MyFruit. W praktyce oznacza to, że z systemu można korzystać z każdego miejsca na świecie.

System MyFruit dostępny jest w 4 konfiguracjach:

MyFruit Light

MyFruit Light to opcja dedykowana dla mniejszych przedsiębiorców. Zapewnia w pełni zautomatyzowany system sterowania. System jest wyposażony w panel PC z 12“ ekranem dotykowym do monitoringu. Obsługuje maksymalnie 16 komór przechowalniczych na jednej płuczce CO2 lub maksymalnie 20 jednostek systemu PALLIFLEX. Chociaż kontrola ta ograniczona jest do standardowej wersji systemu kontrolowanej atmosfery, oprogramowanie to posiada unikalne cechy. Charakteryzuje się także powszechnie uznaną łatwością obsługi. System oferuje również aplikację MyFruit App, przeznaczoną dla smartfonów, która będzie alarmować użytkownika w przypadku zmiany warunków przechowywania i klimatyzacji, bez względu na to gdzie w danym momencie użytkownik się znajduje. Pozwala to na ciągłe kontrolowanie nie tylko komory chłodniczej, ale także całego przemysłu chłodniczego. Umożliwia sprawdzanie wydajności i stanu stworzonej kontrolowanej atmosfery.

System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit
System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

MyFruit Comfort

MyFruit Comfort dla bardziej wymagających użytkowników oferuje bardziej rozbudowany system sterowania. Oprogramowanie jest dostarczane wraz z komputerem przemysłowym i ekranem dotykowym. Umożliwia sterowanie standardowej wersji systemu kontrolowanej atmosfery dla maksymalnie 28 komór przechowalniczych lub 100 jednostek systemu PALLIFLEX. Ponadto, MyFruit Comfort umożliwia sterowanie:

– maksymalnie 4 płuczkami CO2
– 2 maszynami azotowymi
– konwerterem etylenu
– chłodzeniem komory i utratą wody

Opcjonalnie, dostępny jest również automatyczny moduł testowania szczelności, a także kilka dodatkowych gadżetów. MyFruit Comfort może zostać uaktualniony do systemu Advanced lub Premium.

MyFruit Advanced

MyFruit Advance oferuje oprogramowanie podnoszące jakość przechowywania na inny, wyższy poziom. Moduł ten umożliwia pełną integrację urządzeń chłodniczych, w tym pomieszczeń maszynowni i kontrolowanej atmosfery. Oferuje on znacznie więcej: ACR1.0, pomiar etylenu w tym produkcji, aktywności oddechowej. System może obsługiwać do maksymalnie 56 komór przechowalniczych i 200 jednostek systemu PALLIFLEX. Oprócz wyżej wymienionych możliwości pakiet MyFruit Advance oferuje swoim użytkownikom możliwości z pakietu MyFruit Comfort oraz MyFruit Light.

System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit
System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

MyFruit Premium

MyFruit Premium jest najbardziej rozbudowanym i zaawansowanym modułem oferowanym przez firmę VAN AMERONGEN. Może kontrolować do maksymalnie 112 komór przechowalniczych i 400 jednostek PALLIFLEX. MyFruit Premium posiada ACR2.0 i może obsłużyć do maksymalnie 4 instalacji chłodniczych. Dlatego też możemy bez żadnych wątpliwości stwierdzić: „Nie ma nic lepszego”. Oprócz wyżej wymienionych możliwości pakiet MyFruit Advance oferuje swoim użytkownikom możliwości z pakietu MyFruit Advanced, MyFruit Comfort oraz MyFruit Light.System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu efektywnej instalacji kontrolowanej atmosfery dla Twoich produktów?

Zajmujemy się instalacjami kontrolowanej atmosfery nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com


System zarządzania kontrolowaną atmosferą MyFruit

TERMOPOL ICE jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń VAN AMERONGEN w Polsce