Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy Rotenso Aquami można stosować w budynkach nowych i modernizowanych, zarówno w mieszkalnych jak i komercyjnych. Pompa jest przygotowana do efektywnej współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego jaki i tradycyjną instalacją CO wyposażoną w grzejniki (pompa posiada dwa obiegi grzewcze w standardzie).
To znakomite, całoroczne źródło ciepła do celów ogrzewania, chłodzenia oraz podgrzewania wody użytkowej.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Pompy ciepła dzielimy ze względu na dolne i górne źródło. Dolne źródło oznacza miejsce skąd dane urządzenie pobiera energię. Może to być powietrze, grunt czy też wody podziemne. Górne źródło natomiast to tzw. emitery ciepła, czyli punkty, do których oddawane jest zgromadzone ciepło, np. nawiewy, kaloryfery, czy ogrzewanie podłogowe.

Pompy ciepła możemy podzielić zatem na 3 typy:

pompy ciepła gruntowe

Zasilane ciepłem ziemi – to idealne rozwiązanie dedykowane do miejsc, gdy do dyspozycji mamy niewielki metraż działki. Zaletą gruntowych pomp ciepła jest stabilność pracy niezależnie od temperatury na zewnątrz.

pompy ciepła typu woda-woda

Ciepło pobierane jest z wód gruntowych, np. przez wykonanie studni czerpnej i zrzutowej.

pompy ciepła typu powietrze-woda

To najbardziej rozpowszechnione rozwiązanie, wykorzystujące jako dolne źródło energię powietrza. Zaletą pomp powietrznych jest ich montaż, który jest o wiele prostszy niż w przypadku pomp gruntowych.

Pompy Rotenso Aquami można stosować w budynkach nowych i modernizowanych, zarówno w mieszkalnych jak i komercyjnych. Pompa jest przygotowana do efektywnej współpracy z instalacją ogrzewania podłogowego jaki i tradycyjną instalacją CO wyposażoną w grzejniki (pompa posiada dwa obiegi grzewcze w standardzie).
To znakomite, całoroczne źródło ciepła do celów ogrzewania, chłodzenia oraz podgrzewania wody użytkowej.


Wydajne i oszczędne – klasa A+++

Nowoczesna konstrukcja pomp ciepła Rotenso Aquami połączona z najwyższą wydajnością sprężarek dwurotacyjnych gwarantuje niespotykany dotąd poziom sprawności a zaawansowana konstrukcja techniczna zapewnia wieloletnią, energooszczędną i bezproblemową eksploatację.


COP do 5,20

Wskaźnik COP określa sprawność pompy ciepła i wskazuje, w jakim stopniu urządzenie wykorzystuje ciepło pozyskane ze środowiska naturalnego w stosunku do zużytego prądu. Pompy ciepła Rotenso Aquami charakteryzują się bardzo wysokim wskaźnikiem COP – 5,20 (dla A7/W35). sprawności a zaawansowana konstrukcja techniczna zapewnia wieloletnią, energooszczędną i bezproblemową eksploatację.


Ogrzewanie wodą nawet o temperaturze 65°C

Pompa ciepła umożliwia przygotowanie wody do zasilania instalacji grzewczej o bardzo wysokiej temperaturze – nawet 65°C. Dlatego też można ją śmiało stosować w instalacjach z tradycyjnymi grzejnikami.


Zakres pracy do -25°C

Pompy ciepła Rotenso Aquami zapewniają wysoką wydajność grzewczą do temperatury zewnętrznej -25°C.


Bezpieczna praca – pakiet pracy całorocznej

Aby zapewnić bezproblemową eksploatację w temperaturach poniżej 0°C, pompa Rotenso Aquami wyposażona jest w grzałkę tacy ociekowej, której działanie chroni przed zamarzaniem skroplin i zalodzeniem jednostki zewnętrznej zapobiegając tym samym ewentualnym uszkodzeniom wentylatora i wymiennika pompy ciepła.


Certyfikacja Eurovent

Eurovent Certita Certification to światowy lider w dziedzinie certyfikacji produktów z branży wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Wydawany Certyfikat Eurovent określa i potwierdza parametry wydajności urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, zgodnie z europejskimi i międzynarodowymi normami.
Certyfikat Eurovent posiadają wszystkie pompy ciepła Rotenso Aquami Split i Aquami Monoblock


Cicha praca – jednowentylatorowa konstrukcja

Nowoczesne, jednowentylatorowe pompy ciepła oraz nowo zaprojektowana sprężarka dwurotacyjna gwarantują cichą pracę, która nie zakłóca spokoju mieszkańców. Dodatkowo optymalizacja konstrukcji orurowania oraz bioniczny wzór łopatek wentylatora znacząco wpływają na obniżenie głośności pomp.


Moduł Wi-Fi

Pompy ciepła Rotenso Aquami w standardzie posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Umożliwia to sterowanie urządzeniem poprzez telefon lub tablet.


Sterownik przewodowy

Każda pompa Rotenso Aquami jest wyposażona w sterownik przewodowy z menu w języku polskim, wbudowanym modułem Wi-Fi i czujnikiem temperatury.
Za pomocą dotykowego pulpitu kierujemy pracą urządzenia oraz całym systemem grzewczym.


Dofinansowanie w programie „Czyste powietrze”

Program Czyste Powietrze to ogólnopolski program dofinansowania na wymianę nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe. Wspierane są nowoczesne, ekologiczne rozwiązania w tym zakup i montaż pomp ciepła.

Wszystkie pompy ciepła Rotenso typu split oraz monoblock zostały zakwalifikowane do programu jako pompy ciepła o podwyższonej klasie efektywności.

Umożliwia to otrzymanie dotacji na zakup i montaż pompy ciepła Rotenso w kwocie do 13 500 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania lub do 18 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.
Maksymalna dotacja w programie może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i do 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Gwarancja 5 lat

Na pompy Rotenso obowiązuje 5 letnia gwarancja.
Producent zapewnia bezpłatne uruchomienie pompy przez autoryzowany serwis, dostęp do ogólnopolskiej sieci serwisowej i szybki czas reakcji serwisowej.