Chłodnictwo przemysłowe

CHLODNICTWO HP IMG

Chłodnictwo przemysłowe

Potrzebujesz miejsca do przechowywania ryb, mięsa, warzyw, owoców, nabiału? Jeżeli zajmujesz się sprzedażą lub produkcją towarów wymagających magazynowania w niskich temperaturach, to chłodnictwo przemysłowe jest właśnie dla Ciebie.

Nasza oferta w tym zakresie obejmuje sprawdzone rozwiązania dla firm, które chcą wydzielić część wnętrza lub zagospodarować istniejące pomieszczenie jako komorę chłodniczą. Jest to możliwe za sprawą komór panelowych przeznaczonych do zabudowy w restauracjach, sklepach, hotelach, zakładach produkujących żywność.

Wszędzie tam, gdzie potrzeby są duże, a celem jest wykreowanie chłodnego mikroklimatu, sprawdzą się nasze propozycje. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami z zakresu chłodnictwa przemysłowego.

Urządzenia chłodnicze dla firm

Nasza oferta została stworzona z myślą o przedsiębiorstwach produkujących i sprzedających głównie żywność, ale nie tylko. Niskich temperatur na etapie przechowywania wymagają też m.in. leki i to właśnie dla firm spożywczych czy farmaceutycznych powstały profesjonalne urządzenia chłodnicze. Możemy dostarczyć Ci poszczególne elementy instalacji chłodniczej lub stworzyć kompletną komorę chłodniczą wraz ze specjalistycznymi drzwiami i urządzeniami chłodniczymi.

Rozumiemy zróżnicowane potrzeby klientów, dlatego w indywidualny sposób dobieramy:

komory chłodnicze

– agregaty chłodnicze

– chłodnice powietrza

– układy sterowania i zasilania

– armaturę i automatykę chłodniczą

Każdorazowo taka inwestycja wymaga opracowania projektu i dopasowania poszczególnych elementów, aby stworzyły jedną, wydajną komorę.

Solidne konstrukcje dla przemysłu

W Twojej działalności nie ma miejsca na kompromisy. Nasi klienci doskonale zdają sobie sprawę ze znaczenia zaawansowanych rozwiązań chłodnictwa przemysłowego, które pomagają im utrzymać świeżość produktów, a także zachować wszystkie ich wartości odżywcze oraz walory smakowe i wizualne. Aby tak się stało, trzeba zaprojektować komorę chłodniczą z podłogą lub bez, ze ściankami wykonanymi z atestowanych płyt warstwowych pokrytych blachą malowaną lub ze stali nierdzewnej. Co szczególnie ważne, takie konstrukcje produkuje się na wymiar, aby perfekcyjnie wpasowały się w układ i metraż zakładu.


Dbamy nie tylko o obudowy zewnętrzne, ale też o wyposażenie komór. Najczęściej składają się na nie kompletne instalacje chłodnicze z agregatami i chłodnicami powietrza lub monobloki, czyli zintegrowane jednostki do sterowania temperaturą. W bardziej zaawansowanych projektach przy przechowywaniu owoców i warzyw proponujemy dodatkowo urządzenia do kontrolowanej atmosfery utrzymujące automatycznie zadany skład atmosfery w komorze. Proponowane urządzenia są energooszczędne i pracują z wykorzystaniem ekologicznych czynników chłodniczych, dlatego korzystanie z nich będzie korzystne finansowo i wizerunkowo.

Dlaczego warto podjąć współpracę z nami?

Zależy Ci na współpracy z firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej i bogatym doświadczeniem w branży? Specjalizujemy się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań chłodniczych, oferujemy wszystko to, co potrzebne, aby stworzyć potrzebny efektywny system chłodniczy, na czele z wydajnym układem sterowania oraz zasilania. Skupiamy się przede wszystkim na wysokiej funkcjonalności, wydajności oraz bezpieczeństwie obsługi, aby nasi klienci mogli intuicyjnie koordynować pracę komór chłodniczych.


Gwarantujemy dostęp wyłącznie do nowych i oryginalnych produktów dedykowanych chłodnictwu przemysłowemu renomowanych producentów, a także terminową realizację zamówień i przejrzyste warunki współpracy.


OJCIEC

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu instalacji chłodniczej dla Twojego biznesu i doborze optymalnych urządzeń?

Zajmujemy się chłodnictwem przemysłowym nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.comPrzemysłowe instalacje chłodnicze – co warto wiedzieć o systemach chłodniczych?

Urządzenia chłodnicze pozwalają na utrzymanie odpowiedniej temperatury – każdy z systemów działa dzięki czynnikowi chłodniczemu, takiemu jak amoniak czy dwutlenek węgla.

Rozwój nowych technologii wpłynął na nowoczesne instalacje, które służą do chłodzenia – są one teraz przyjazne dla środowiska. Przyczyną jest fakt, że jednym z najbardziej popularnych czynników chłodzących jest dwutlenek węgla. To naturalny gaz niewywołujący negatywnych skutków ubocznych. Z tego powodu różne instalacje chłodnicze mogą skutecznie utrzymać odpowiednią, optymalną temperaturę zapewniając najwyższy poziom świeżości produktom spożywczym używanych w gastronomii, sklepach czy transporcie.

Warto również wspomnieć o amoniaku, którego zastosowanie jest istotne przy dużych projektach. Co prawda jest to gaz toksyczny, dlatego jego zastosowanie w układach chłodniczych muszą zostać podjęte odpowiednie decyzje środowiskowe.

Innowacyjne rozwiązania instalacji chłodniczych dla firm

Zapewniamy sprawdzone i kompleksowe rozwiązania w kwestii chłodnictwa przemysłowego dla firm produkujących i sprzedających w głównej mierze żywność – ale nie tylko!

W zależności od potrzeb naszych nawet najbardziej wymagających Klientów i gałęzi przemysłu, którym się zajmują, możemy zaoferować i indywidualnie dobrać odpowiednie urządzenia chłodnicze.

Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego komponentu, a może chcesz uzyskać informacje w kwestii projektowania przemysłowych instalacji chłodniczych ich montażu bądź serwisu? Zapraszamy do kontaktu! Staramy się spełniać wszelkie normy jednocześnie zapewniając wsparcie na każdym kroku!