Przechowywanie owoców miękkich – System PALLIFLEX

MALINY HP IMG

Przechowywanie owoców miękkich – system PALLIFLEX

Owoce miękkie i warzywa powinny być przechowywane w specjalnych warunkach, które mogą zapewnić komory chłodnicze. Musimy jednak pamiętać o tym, że liczą się nie tylko warunki przechowywania, ale również sposób, dlatego też zapraszamy Was do zapoznania się z oferowanym przez nas sposobie przechowywania owoców miękkich – systemie PALLIFLEX firmy VAN AMERONGEN. Doskonale sprawdza się do magazynowania m.in. borówek amerykańskich, wiśni, malin i porzeczek.

obraz 47

Parę słów o systemie PALLIFLEX

System PALLIFLEX firmy VAN AMERONGEN dedykowany jest do przechowywania wrażliwych i bardzo wartościowych owoców miękkich. Gwarantuje zachowanie ich jakości i smaku. Owoce miękkie np. porzeczki, maliny, truskawki, borówki, bezpośrednio po zbiorze, należy wstępnie schłodzić i następnie przechowywać w warunkach kontrolowanej atmosfery, aby zapobiec utracie wody i spadku jakości. Owoce miękkie w porównaniu do przechowywania jabłek czy gruszek, ze względu na wyższą wrażliwość przechowywania i odmienne parametry składu atmosfery są przechowywane w mniejszych ilościach, z reguły na paletach.

PALLIFLEX to system gazoszczelnych worków, które są nakładane na palety w celu zapewnienia optymalnych warunków przechowywania owoców miękkich. Pozwala na dostarczanie owoców i warzyw bez konieczności naruszania warunków atmosfery stworzonych w workach. System PALLIFLEX nie tylko umożliwia producentom reagować na aktualne trendy na rynku, ale także znacząco zmniejsza ryzyko strat. Wszystko to sprawia, że producenci owoców mogą osiągać coraz większe zyski.

Z czego składa się system PALLIFLEX?

– plastikowej palety
– przezroczystych gazoszczelnych worków
– stacji bazowej z komputerem z ekranem dotykowym
– generatora azotu ze zbiornikiem buforowym
– skrzynki przyłączeniowej z systemem wężyków poliamidowych

System wężyków poliamidowych jest odpowiedzialny za doprowadzenia do worków azotu, dwutlenku węgla i powietrza, a także umożliwia wykonywanie systematycznych pomiarów składu atmosfery w poszczególnych workach. Podczas przechowywania owoców regularnie przeprowadza się pomiary zawartości tlenu i dwutlenku węgla, aby zapewnić, jak najdłuższą świeżość owoców.

System PALLIFLEX kilka razy dziennie mierzy stan gazu w pokrywie i w razie potrzeby koryguje go za pomocą CO2, N2 lub powietrza. CO2 pochodzi z butli gazowych, a N2 z generatora azotu, który wytwarza azot z powietrza zewnętrznego.

obraz 48
1 5

Najważniejsze zalety systemu PALLIFLEX

– produkty przechowywane na paletach mogą utrzymać świeżość nawet do 6 miesięcy
– pozwala na określenie indywidualnych warunków przechowywania dla każdej palet za pośrednictwem systemu zarządzania parametrami kontrolowanej atmosfery MyFruit
– system może być zbudowany z różnej ilości palet (od 10 do 400) i dzięki modułowej budowie w łatwy sposób powiększany
– zapewnia selektywny dostęp do każdej jednostki ładunkowej bez konieczności odłączania pozostałych modułów i zakłócenia panujących w nich warunków kontrolowanej atmosfery
– system zapobiega powstawaniu grzybów
– zabezpiecza przed niewłaściwym składem atmosfery w zapakowanym worku
– przechowywanie w gazoszczelnych workach praktycznie eliminuje do zera ryzyko zanieczyszczenia produktu


OJCIEC

Potrzebujesz pomocy w zaprojektowaniu efektywnej instalacji kontrolowanej atmosfery dla Twoich produktów?

Zajmujemy się instalacjami kontrolowanej atmosfery nieprzerwanie od 30 lat – zaufaj nam!

Andrzej Żółciak

M: +48 502 294 513

@: azolciak@termopolice.com


Group 1

TERMOPOL ICE jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń VAN AMERONGEN w Polsce