Regały wjezdne drive-in
Regały wjezdne drive-in
Regały wjezdne drive-in umożliwiają efektywne wykorzystanie przestrzeni magazynowej poprzez eliminacje korytarzy roboczych. Dedykowane są do składowania towarów spaletyzowanych, najczęściej wg zasady LIFO – ostatnie weszło, pierwsze wychodzi.
Regały wjezdne drive-in obsługiwane są za pomocą wózków widłowych, które wjeżdżają wgłąb poszczególnych kanałów roboczych, odstawiając towary na szynach nośnych. Aby ułatwić pracę operatora wewnątrz regałów, opcjonalnie stosuje się szyny prowadzące wózek przytwierdzone do posadzki.
Poziomy szyn paletowych, na których składowane są towary, mogą być zamontowane na różnych wysokościach w sąsiadujących kanałach, co zwiększa efektywność i możliwości składowania ładunków.
PORÓWNANIE SKŁADOWANIA W REGAŁACH DRIVE-IN METODĄ LIFO I FIFO
Gdzie stosować regały wjezdne drive-in?
Dzięki swojej budowie i możliwości pracy w metodologiach LIFO i FIFO, regały wjezdne drive-in to idealne rozwiązanie dla produktów jednorodnych o niskiej rotacji oraz przy dużej liczbie palet na jednostkę magazynową.
Bardzo często wykorzystywane są w chłodniach i mroźniach, bowiem w tego typu obiektach niezmiernie istotne jest zmagazynowanie dużej liczby jednostek ładunkowych na ograniczonej przestrzeni wobec wysokich kosztów chłodzenia.
Masz trudny produkt do składowania i nie wiesz, która z technik składowania będzie odpowiednia dla skutecznego funkcjonowania Twojego magazynu?
Zajmujemy się regałami magazynowi od blisko 15 lat – porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i wspólnie znajdźmy najkorzystniejsze rozwiązanie!
Piotr Żółciak
Regały wjezdne drive-in
Regały wjezdne pozwalają na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu. Regały paletowe wjezdne tworzą korytarze, dzięki którym wózki widłowe mogą wjeżdżać w głąb instalacji. Tam odkładają lub pobierają jednostki ładunkowe. Korzystanie z regałów paletowych wjezdnych możliwe jest uzyskanie wzrostu pojemności magazynu.
Regały paletowe wjezdne drive in – prosty system składowania akumulacyjnego
Konstrukcja regałów wjezdnych pozwala na wjazd wózka widłowego w kanał między poszczególnymi ramami regału. Pozwala ona na maksymalizację wykorzystania przestrzeni magazynowej, dzięki prawie całkowitemu wyeliminowaniu korytarzy bocznych.
System drive-in jest szczególnie polecany do magazynów składowania długookresowego i z duża ilością produktów jednorodnych, aby mogły być one składowane zgodnie z zasadą LIFO.
Jak działają regały drive-in?
Konstrukcja tych regałów opiera się na ustawionych obok siebie wąskich korytarzach roboczych. Są one jednocześnie kanałami składowania i transportowania palet. Wózek widłowy wjeżdża do wnętrza tunelu regałowego i układa palety jedna za drugą przy pomocy specjalnie zaprojektowanych szyn nośnych.
Regały wjezdne paletowe – zalety
Konstrukcja regałów wjezdnych posiada szereg zalet, jak m.in.:
- regały wjezdne i przejezdne to najprostszy system składowania akumulacyjnego który wymaga małych kosztów inwestycyjnych,
- głębokość i wysokość regałów można dostosować do indywidualnych potrzeb klienta i charakterystyki składowanych jednostek ładunkowych,
- systemy regałów wjezdnych zapewniają składowanie zgodnie z zasadą LIFO (ostatnie weszło, pierwsze wyszło),
- maksymalne wykorzystanie przestrzeni – regały te umożliwiają optymalne zagospodarowanie przestrzeni i wysokości magazynu,
- jednostki ładunkowe można obsługiwać z jednego korytarza lub odkładać na regale z korytarza poprzedniego i pobierać z tylnego,
- regały drive-in pozwalają składować taką samą liczbę jednostek ładunkowych na znacznie mniejszej powierzchni magazynowej co przyczynia się do korzyści finansowych,
- regały te umożliwiają składowanie ładunków na paletach o różnych wymiarach i wadze,
- bezpieczne składowanie towarów niestabilnych bądź delikatnych, których nie można składować jeden na drugim.
Gdzie regały wjezdne znajdą swoje zastosowanie?
Regały wjezdne to system składowania produktów jednorodnych o dużej liczbie palet na jednostkę asortymentową. Swoje zastosowanie znajdą w firmach, które chcą jak najbardziej wykorzystać dostępną powierzchnię i tym samym zwiększyć pojemność swojego magazynu. Regał wjezdny będzie również idealny w przypadku:
- produktów niewymagających rotacji w systemie FIFO,
- w magazynach, wymagających utrzymanie niskiej temperatury, jak mroźnie czy chłodnie,
- w magazynach, gdzie najważniejsze jest jak najlepsze wykorzystanie powierzchni, a szybkość dostępu do danej palety nie stanowi żadnego problemu.
W naszej ofercie znajdziesz regału paletowe od najlepszych producentów regałów magazynowych!
W TERMOPOL ICE oferujemy regały wjezdne najwyższej jakości! Zapewniamy indywidualne podejście do klienta i gwarantujemy pewność, że zakupiona konstrukcja spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i pozwala na składowanie materiałów o wcześniej ustalonych parametrach. Oferowane przez nas regały wjezdne pochodzą od najlepszych producentów na rynku! Chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię swojego magazynu? Zapoznaj się z naszych produktów i usług!