Regały wjezdne drive-in LIFO

DRIVE IN LIFO
5 5

Regały wjezdne drive-in LIFO

Składowanie akumulacyjne metodą drive-in LIFO to najbardziej powszechna forma magazynowania.

W jej ramach obsługa ładunków odbywa się tylko z jednej strony korytarza (regały umieszczone są przy ścianie budynku) i realizowana jest zgodnie z zasadami LIFO (last in, first out) – ostatnia paleta odkładana na danym poziomie jest z niego wyjmowana jako pierwsza.

Zastosowanie regałów drive-in LIFO

Metodę LIFO stosuje się zazwyczaj przy magazynowaniu dużej liczby towaru, towarów wielkogabarytowych oraz tych, których data ważności nie ma znaczenia i może być poddany długoterminowemu przechowywaniu.

Magazynowanie produktów według metody LIFO przynosi szereg korzyści w postaci szybkiego składowania nowych produktów i ograniczenia kosztów na budowę zaawansowanych konstrukcji regałowych. Regały drive-in LIFO bardzo często są instalowane w magazynach przyprodukcyjnych i wykorzystywane do składowania surowców i półproduktów, wykorzystywanych w procesach wytwórczych.

drive in big bags side guidance 1

JA Z OJCEM

LIFO czy FIFO? Głębokie składowanie czy jednak selektywny dostęp do jednostek ładunkowych? Nie wiesz? Nie musisz – zrobimy to za Ciebie!

Zajmujemy się regałami magazynowi od blisko 15 lat – porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i wspólnie znajdźmy najkorzystniejsze rozwiązanie!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@: pzolciak@termopolice.com