Regały przesuwne (mobilne)

Regały przesuwne (mobilne)
Regały przesuwne (mobilne)

Regały przesuwne (mobilne) STOW MOBILE

Regały przesuwne STOW MOBILE to system składowania o dużym zagęszczeniu palet. Tradycyjne regały paletowe umieszczone są na bazach przesuwnych, pozwalających zamykać i otwierać poszczególne korytarze robocze. Konwencjonalne konstrukcje paletowe wymagają stałych korytarzy roboczych pomiędzy regałami, co powoduje wyłączenie pewnej powierzchni z efektywnego użytkowania.

System regałów mobilnych jest bardzo wydajny, ponieważ potrzebuje tylko jednego korytarza, zwiększając pojemność składowania magazynu. Tam, gdzie konieczne jest zwarte składowanie z zachowaniem selektywnego dostępu do składowanych produktów, regały mobilne mogą być najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli powierzchnia magazynowa stanowi wysoki koszt inwestycji – na przykład w chłodniach i mroźniach.

Regały mobilne poruszają się po szynach zainstalowanych w posadzce betonowej. Dwie szyny prowadzące i kilka szyn płaskich podpierają koła baz mobilnych.

Szyna składa się z profilu A45 z konsolą poziomującą wyposażoną w dodatkowe pręty stabilizujące oraz usztywniające, zapewniające trwałe przytwierdzenie mocowania szyny w posadzce.

Kątownik szyny umiejscowiony jest w sposób aby rozpraszać naprężenia na styku szyny i betonowej wylewki co zapobiega wykruszaniu i pękaniu posadzki.

Zastosowanie profilu A45 ogranicza wpływ na ruch koła różnego rodzaju zanieczyszczeń (kawałki drewna z palet, lód, itp.) które mogą znaleźć się w rowku szyny prowadzącej.

Regały przesuwne (mobilne)
Regały przesuwne (mobilne)

Podwozie regału tworzy konstrukcja ramowa utworzona z poszczególnych podzespołów. Podstawą konstrukcji są wózki z kołami jezdnymi, na których są mocowane elementy nośne regałów. Wózki są w zależności od obciążenia i konfiguracji dwukołowe lub czterokołowe.

Posuw podwozia zapewnia asynchroniczny silnik trójfazowy połączony z zamkniętą przekładnią. Przenoszenie siły napędowej na wszystkie napędzane koła umożliwia połączenie kół napędowych wałem napędowym. Liczba i moc przekładni jest dobierana indywidualnie w zależności od obciążenia podwozia.

W regałach przesuwnych STOW MOBILE wykorzystywane są łożyska firmy ZKL (6311 2RS), która jest jednym z największych i wiodących na świecie producentem łożysk tocznych, opraw i smarów łożyskowych z ponad 60 letnią tradycją. Firma posiada własne instytuty badawcze oraz wprowadza na rynek nowe standardy i typy łożysk tocznych.

Regały przesuwne (mobilne)
Regały przesuwne (mobilne)

W regałach STOW MOBILE wykorzystywany jest zdecentralizowany układ sterownia, co oznacza, że każde podwozie jezdne jest autonomiczną jednostką, z odrębnym zasilaniem. Główne zalety takiego rozwiązania to m.in.:

– indywidualne optymalizowanie pracy każdego wózka co daje dłuższą żywotność elementów (łożysk, motoreduktorów)

– technologia przemiennika prądowego: gwarantuje łagodną pracę (start, zwalnianie, stop) i mniejsze zużycie

– 60% mniej okablowania  – mniej awarii z powodu przetarć izolacji i niższe koszty

– szybsza komunikacja układu sterowania

– łatwiejsze i szybsze diagnozowanie usterek (lokalnie)

– awaria jednego wózka nie wpływa na pozostałe wózki – możliwa praca na pozostałych wózkach

– możliwość łatwej wymiany modułu BCC pomiędzy wózkami w przypadku awarii

– możliwość otwierania korytarzy w dowolnym momencie bez konieczności oczekiwania na zakończenie wykonywania poprzedniego polecenia

Bezpieczeństwo operatora regałów jest zapewnione poprzez system fotoelektryczny zamontowany z każdej strony podwozia jezdnego i po zewnętrznej stronie całej instalacji.

Spełnia Europejską Dyrektywę Bezpieczeństwa odnośnie maszyn.

Kiedy podwozia są w ruchu, świetlny i dźwiękowy sygnał bezpieczeństwa jest aktywny.


Regały przesuwne (mobilne)

Masz mroźnie lub chłodnie, gdzie istotnym kosztem jest chłodzenie i potrzebujesz zmagazynować jak najwięcej palet z selektywnym dostępem każdej nich?

Zajmujemy się regałami magazynowi od blisko 15 lat – porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i wspólnie znajdźmy najkorzystniejsze rozwiązanie!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@: pzolciak@termopolice.com