Regały przepływowe (grawitacyjne)

STOW PALLET FLOW
p28 Stiebel 1 min 1

Regały przepływowe grawitacyjne

Regały grawitacyjne to jeden z systemów magazynowania akumulacyjnego. Ich konstrukcja opiera się na wykorzystaniu siły grawitacji w celu składowania ładunków, co pozwala przyśpieszyć ich obsługę w procesie magazynowania.

Oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnych regałów akumulacyjnych polega na tym, że wózki widłowe nie muszą wjeżdżać do wnętrza kanałów instalacji, aby móc odłożyć lub pobrać paletę z towarem. Ładunki są transportowe za pomocą łóż rolkowych.

TYPY REGAŁÓW PRZEPŁYWOWYCH (GRAWITACYJNYCH)

Korzyści z zastosowania regałów przepływowych

  • stosuje się mniejszą ilość korytarzy roboczych w regałach przepływowych, zatem zwiększa się powierzchnia przechowywania
  • redukcja czasu transportu pomiędzy miejscami ładunku i rozładunku
  • automatyczna rotacja towaru, ponieważ produkt przemieszcza się na podstawie zasady FIFO lub LIFO
  • w regałach paletowych możliwe jest składowanie dużej ilości palet w jednym tunelu
  • w magazynach z regałami przepływowymi zmniejsza się koszty energii: można ograniczyć oświetlenie do obszarów ładunku i rozładunku, koszty chłodzenia w chłodniach również są zredukowane
P2070003 1

JA Z OJCEM 4

Planujesz zorganizować na swoim magazynie strefę kompletacji? Może zainteresujemy Ciebie naszymi systemami składowania mniejszych ładunków i wspólnie skonstruujemy dobry plan?

Zajmujemy się regałami magazynowi od blisko 15 lat – porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i wspólnie znajdźmy najkorzystniejsze rozwiązanie!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@: pzolciak@termopolice.com