Regały przepływowe FIFO

PALLET FLOW
10 6

Regały przepływowe FIFO

Regały przepływowe FIFO to system magazynowy, które do obsługi wymaga wyznaczenia tylko dwóch korytarzy roboczych z przeciwległych stron instalacji. Na jednym końcu konstrukcji odbywa się odkładanie palet do odpowiedniego kanału, na drugim ich pobieranie. Dzięki temu rozróżnieniu obydwie operacje mogą odbywać się jednocześnie bez wzajemnego zakłócania, co zarówno ułatwia, jak i przyśpiesza proces magazynowania. Instalacja regałowa może być wyposażona w dodatkowy korytarz bezpieczeństwa, który przebiega przez jej środek, stanowiąc drogę ewakuacyjną w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych.

  • regały przepływowe sprawdzą się zarówno jako kompaktowy skład i jako bufor realizujący zasadę FIFO (First In First Out – pierwsze weszło, pierwsze wyszło)
  • cały magazyn przepływowy wymaga dostępu operacyjnego tylko z dwóch stron, wejścia (załadunek) i wyjścia (rozładunek)
  • regał przepływowy składa się z tuneli wyposażonych w bieżnie rolkowe
  • palety z towarem, załadowane z wejściowej strony regału, przemieszczają się po rolkach, grawitacyjnie, na drugi koniec regału, gdzie są odbierane
  • prędkość przemieszczania się palet na bieżni jest kontrolowana za pomocą rolek hamujących
  • od strony wyjścia, bieżnie posiadają separatory, które oddzielają paletę gotową do pobrania od palet znajdujących się w tunelu – dopiero po zwolnieniu separatora, następna paleta przejedzie w miejsce pobrania
IMG 20190926 102433 scaled 3

JA1 3

Produkujesz towary, które wymagają funkcjonalności FIFO? Skontaktujmy się i porozmawiajmy o dostępnych możliwościach!

Zajmujemy się regałami magazynowi od blisko 15 lat – porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i wspólnie znajdźmy najkorzystniejsze rozwiązanie!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@: pzolciak@termopolice.com