Podesty magazynowe

STOW MEZZA
20190508 134010 1

Podesty magazynowe, czyli dodatkowa powierzchnia składowania

W praktyce zawsze walczy się o każdy dodatkowy m2 powierzchni magazynowej. Niekoniecznie wiąże się to z wynajmem dodatkowych przestrzeni do składowania.

Idealnym rozwiązaniem są podesty magazynowe, nazywane branżowo „lotniskami”, dostarczając wertykalnie kolejne poziomy do magazynowania towarów.

Podesty magazynowe – zalety modułowej budowy

System MEZZA STOW został zaprojektowany na potrzeby realizowania konstrukcji podestowych. W przeciwieństwie do konwencjonalnych konstrukcji stalowych, można go łatwo rozbudowywać lub modyfikować dla przyszłych potrzeb.

Szeroki wybór akcesoriów, takich jak schody, poręcze, barierki i bramki paletowe sprawia, że może być używany w każdym systemie wielopiętrowym, w systemach półkowych i paletowych w połączeniu z podłogami.


Dzięki komponentom modułowym, mamy do dyspozycji szeroki zakres rozpiętości i obciążenia od 350 do 1000 kg/m².

mezza stow render
20190221 124136 2

Podesty magazynowe – inne typy konstrukcji

Podesty magazynowe, jako zabudowy wielopoziomowe, mogą być wznoszone z różnych typów regałów, np:

Uzyskujemy wówczas również dodatkowe powierzchnie składowanie jak w przypadku podestów typu „lotnisko”, ale dodatkowo zyskujemy powierzchnie do magazynowania bezpośrednio w regałach. Takie konstrukcje określane są jako antresole półkowe lub pick tower.

Są to idealnie rozwiązania dla takich sektorów jak e-commerce czy branża motoryzacyjna, gdzie towar jest bardzo rozrobiony w dużych wolumenach.

Dzięki dodatkowym akcesoriom do regałów magazynowych możemy praktycznie w dowolny sposób zaaranżować powierzchnie składowania towarów.

20190221 125552 1

JA2 1

Brakuje Ci powierzchni do składowania? Może wspólnie zastanowimy się jak temu zaradzić?

Zajmujemy się regałami magazynowi od blisko 15 lat – porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i wspólnie znajdźmy najkorzystniejsze rozwiązanie!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@: pzolciak@termopolice.com