Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja kanałowa przeznaczona jest dla mieszkań, biur i lokali komercyjnych. Niski poziom hałasu i szybkie chłodzenie idealnie wpasowują się w aranżację każdego pomieszczenia i znajdują swoje zastosowanie zarówno wśród klientów komercyjnych jak i indywidualnych. Dzięki podłączeniu kanałów rozprowadzających powietrze możliwe jest dostarczenie chłodnego powietrza do wielu pomieszczeń. W ten sposób użytkownik może cieszyć się pełnym komfortem.

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzator kanałowy – jak wygląda jego budowa i działanie?

Klimatyzacja kanałowa to połączenie systemu kanałów, które są rozprowadzane w całym chłodzonym budynku. W zależności od potrzeb mogą być one prostokątne lub okrągłe. Montaż klimatyzacji kanałowej polega na wykonaniu odpowiednich przepustów i prawidłowego rozprowadzenia instalacji, dlatego dobrze jest mieć na uwadze wprowadzenie tego rozwiązania na etapie projektowania budynku. Klimatyzator kanałowy można również zainstalować potem, jednak będzie to bardziej skomplikowane i droższe. Co więcej, należy również pamiętać o tym, że urządzenie sterujące umieszczane jest osobnym pomieszczeniu.

Klimatyzacja kanałowa – tak jak każdy inny rodzaj – odpowiada za świeże powietrze i optymalną temperaturę w pomieszczeniach, która rozprowadzana jest za pośrednictwem kanałów. Istnieje możliwość schładzania pomieszczeń w całym budynku, jak i tylko w określonych miejscach. Klimatyzator kanałowy stosowany jest przeważnie w biurowcach, hotelach, restauracjach czy salonach, domach i lokalach usługowych.

Dlaczego warto zainstalować klimatyzację kanałową?

Posiada ona wiele zalet, które przekonały niejedną osobę do jej zainstalowania. Jest to m.in.:

– dyskretny design

– jest to urządzenie odpowiadające za chłodzenie w okresie letnim, zapewniające rześkie powietrze oraz za ogrzewanie w okresach przejściowych

– gwarancja cichej pracy

– lekka konstrukcja

– szerokie możliwości sterowania centralnego

– elastyczne możliwości montażu, czyli swoboda montażu różnych typów klimatyzatorów

– poprawa komfortu życia

Klimatyzacja kanałowa
Klimatyzacja kanałowa

Gdzie montuje się klimatyzację kanałową?

Klimatyzacja kanałowa to idealne rozwiązanie dla wielu różnych obiektów, takich jak pokoje hotelowe, pomieszczenia biurowe, obiektach użyteczności publicznej czy domu bądź mieszkaniu. W pomieszczeniu są widoczne tylko kratki zamontowane w suficie bądź na ścianie, dzięki czemu estetyka i wystrój wnętrza nie zostaje zaburzona.

Rodzaje klimatyzacji kanałowej

Wśród klimatyzatorów kanałowych dostępne są urządzenia typu inverter oraz wysokiego, średniego i niskiego sprężu. Spręż dyspozycyjny to ciśnienie dynamiczne, które wytwarzane jest przez wentylator aby pokonać opory przepływu powietrza.

Klimatyzacja kanałowa
Klimatyzacja kanałowa

Ile kosztuje klimatyzator kanałowy?

Cena zależy od kosztu urządzenia i montażu klimatyzacji. Cena klimatyzatora różni się w zależności od mocy i marki. Koszt instalacji natomiast jest zależny od poziomu skomplikowania instalacji i doświadczenia fachowców.

Miesięczny koszt użytkowania klimatyzatora w zakresie miesięcznym można łatwo obliczyć. Trzeba znać tylko cennik energii elektrycznej. Liczymy wtedy pobór mocy klimatyzatora x cenę energii. Trzeba mieć na uwadze fakt, że na koszty wpłynie również sposób użycia, regularny serwis, przegląd klimatyzacji czy wielkość pomieszczenia.

Klimatyzator kanałowy od TERMOPOL ICE

Jesteś zainteresowany montażem klimatyzacji kanałowej? Zgłoś się do nas! Samodzielne próby montażu klimatyzatora kanałowego jest odradzane, ponieważ wiąże się to ze znacznym stopniem skomplikowania wszelkich prac instalacyjnych. Zaufaj więc specjalistom, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży!

W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment klimatyzatorów kanałowych wysokiej wydajności od renomowanych marek – Daikin, Gree, Mitsubishi, Toshiba, Haier, Rotenso czy AUX.

Klimatyzacja kanałowa

Klimatyzacja kanałowa

Zastanawiasz się nad instalacją klimatyzacji kanałowej, a może klimatyzatora typu split bądź multisplit? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Powierz instalację urządzeń klimatyzacyjnych firmie, która działa nieprzerwanie od 30 lat! Postaw na doświadczenie i normalne, ludzkie podejście!

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i potrzebach względem klimatyzacji!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@: pzolciak@termopolice.com