Podłogi

Chemia profesjonalna

PC 9

Zastosowanie:

Preparat PC 9 przeznaczony jest do codziennego maszynowego mycia i pielęgnacji wszelkich wodoodpornych podłóg, za wyjątkiem wykładzin dywanowych i podłóg z surowego drewna. Czyści dokładnie, jednocześnie dzięki zawartości związków pielęgnujących w swoim składzie pozostawia delikatną warstwę ochronną nadając mytym powierzchniom idealny połysk i przyjemny zapach.

Sposób użycia:

W zależności od stopnia zabrudzenia stosować rozcieńczenie od 50ML do 200ML preparatu na 10L wody. Umyć powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia.

Dostępne opakowania:

 • 5L PC 509
 • 200L PC 2009

ZGP 14

Zastosowanie:

Preparat ZGP 14 przeznaczony jest do gruntownego mycia powierzchni urządzeniem wysokociśnieniowym, lancą pianotwórczą lub ze spryskiwacza, odpornych na środki zasadowe. Skutecznie usuwa zestarzały brud, smary, oleje i inne zanieczyszczenia pochodzenia organicznego z powierzchni pionowych dzięki swoim właściwościom wysoko - pieniącym, co znacznie poprawia efektywność mycia dzięki dłuższej ekspozycji produktu ZGP 14 na powyższych powierzchniach.

Sposób użycia:

Mycie ciśnieniowe – 40ML na 1L wody

Mycie z opryskiwacza – 100ML na 1L wody

Mycie lancą pianotwórcza - 400-500ML na 1L wody

Koncentrat rozpuścić w wodzie, roztwór rozpylić przy pomocy urządzenia ciśnieniowego lub pianotwórczego od dolnych partii powierzchni pionowej do górnych jej części, odczekać około jednej minuty, a następnie obficie spłukać wodą. Nie dopuszczać do wyschnięcia preparatu na czyszczonej powierzchni. Ciepłe i matowe powierzchnie lekko zwilżyć wodą.

Dostępne opakowania:

 • 5L ZGP 514

PG 14

Zastosowanie:

Preparat PG 14 przeznaczony jest do gruntownego mycia powierzchni maszyną szorującą, odpornych na środki zasadowe. Doskonale sprawdza się również przy myciu ręcznym za pomocą mopa. Skutecznie usuwa z powierzchni zestarzały brud, smary, oleje oraz gumowe ślady po wózkach i butach w marketach oraz zakładach przemysłowych. Preparat PG 14 bardzo dobrze nadaje się do usuwania wszelkich zniszczonych powłok ochronnych. Może być stosowany także do utrzymania czystości w placówkach służby zdrowia oraz zakładach przemysłu spożywczego i gastronomii. Posiada atest HŻ/01260/02/2012.

Sposób użycia:

W zależności od stopnia zabrudzenia stosować rozcieńczenie od 300ML do 1000ML preparatu na 10L wody. Nanieść roztwór na czyszczona podłogę i pozostawić na około 10 minut, następnie szorować i zebrać rozpuszczony brud. Przy myciu codziennym maszyną szorującą stosować rozcieńczenie 100ML na 10L wody. Do usuwania starych powłok ochronnych zalecamy dozowanie od 500ML do 1000ML na 10L wody.

Dostępne opakowania:

 • 0,25L PGD 014 (dozownik)
 • 1L PG 114
 • 2L PG 214
 • 5L PG 514
 • 200L PG 2014

PGK 14

Zastosowanie:

Nisko pieniący preparat do mycia i okresowego doczyszczania kostki brukowej. Doskonale sprawdza się na kostce brukowej, płytach chodnikowych, posadzkach magazynowych z gresu i betonu, parkingach i podjazdach oraz na stacjach benzynowych. Zalecany do stosowania w miejscach narażonych na zanieczyszczenia smarem, olejem i śladami gumy i opon.

Sposób użycia:

Stosować w postaci rozcieńczonych roztworów:

 • mycie ręczne – 100ML/10L wody
 • mycie maszynowe - 50-200ML/10L wody (w zależności od stopnia zabrudzenia)
 • doczyszczanie - 200-300ML/10L wody

Dostępne opakowania:

 • 1L PGK 114
 • 5L PGK 514

PPI 8

Zastosowanie:


Wysokiej jakości polimer zabezpieczająco-impregnujący do wszelkich rodzajów podłóg. Po wyschnięciu tworzy trwałą, bezbarwną powłokę o wysokim połysku. Całkowicie uszczelnia posadzkę. Preparat zalecany szczególnie do uszczelniania posadzek w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Stosowany jest do zabezpieczania porowatych, twardych, wodoodpornych podłóg, np.: z kamienia sztucznego, marmuru, lastriko, płytek kamiennych, cementowych, betonowych, cegły, żywicznych, tarkettu, itp. Może być także stosowany na lekko sprężyste posadzki. Posiada właściwości antypoślizgowe. Jest odporny na środki dezynfekujące, dlatego jest szczególnie zalecany do stosowania w placówkach służby zdrowia i zakładach produkcji żywności oraz w kuchniach. Zaleca się nakładanie pierwszej wstępnej warstwy przed zastosowaniem kolejnych warstw polimerów PP 8 lub PP 9. Ze względu na różnorodność podłóg - przed zabezpieczeniem całej powierzchni zaleca się wykonanie próby przyczepności.

Sposób użycia:

Przed użyciem preparatu należy usunąć stare zabrudzenia za pomocą preparatu PG 14 w stężeniu około 500ML na 10L wody. Zneutralizować posadzkę poprzez wypłukanie wodą, następnie dokładnie osuszyć. Nałożyć pierwszą warstwę preparatu PPI 8, następnie zalecane warstwy polimerów PP 8 lub PP 9. Zaleca się nałożenie od dwóch do trzech warstw w odstępie minimum 30 minut.

Przed użyciem preparatu należy usunąć stare zabrudzenia za pomocą preparatu PG 14 w stężeniu około 500ML na 10L wody. Zneutralizować posadzkę poprzez wypłukanie wodą, następnie dokładnie osuszyć. Nałożyć pierwszą warstwę preparatu PPI 8, następnie zalecane warstwy polimerów PP 8 lub PP 9. Zaleca się nałożenie od dwóch do trzech warstw w odstępie minimum 30 minut.

Dostępne opakowania:

 • 5L PPI 508

PP 9

Zastosowanie:

Powłoka PP 9 jest produktem na bazie uretanów i polimerów akrylowych, zapewniających bardzo wysoką trwałość i idealny połysk posadzek twardych. Posiada doskonałe właściwości wyrównujące. Należy stosować ją szczególnie tam, gdzie powierzchnia jest bardzo zniszczona. Powłoka jest odporna na środki dezynfekujące. Posiada właściwości antypoślizgowe. Preparat PP 9 można stosować na wszystkie rodzaje podłóg twardych: marmur, kamień sztuczny i naturalny, płytki, lastriko, beton zatarty itp. Doskonale sprawdza się w miejscach o natężonym ruchu. Zapewnia trwałą i gładką powłokę ochronną, co gwarantuje doskonały efekt wizualny, ułatwia mycie podłóg i utrzymanie czystości.

Sposób użycia:

Przygotować posadzkę poprzez usunięcie starych powłok za pomocą preparatu PG 14 w stężeniu około 500ML na 10L wody. Starannie umyć i dwukrotnie zneutralizować posadzkę czystą wodą. Nałożyć 2 lub 3 warstwy preparatu PP 9 czystym mopem. Odczekać minimum 30 minut pomiędzy nałożeniem kolejnych warstw aż do całkowitego wyschnięcia. W przypadku bardzo porowatych lub kamiennych podłóg zastosować podkład uszczelniający PPI 8 lub nałożyć jedną lub dwie dodatkowe warstwy PP 9. Najlepszy efekt i trwałość powłoki uzyskasz, jeżeli polerowanie polerką szybkoobrotową (1500 obr/ min.) zostanie wykonane w odstępie 2-3 dni od momentu położenia powłoki PP 9. Do codziennego mycia podłóg zabezpieczonych polimerem PP 9 zalecamy preparat ZC 7 w stężeniu 50ML na 10L wody.

Dostępne opakowania:

 • 5L PP 509

ZAP 10

Zastosowanie:

Dzięki swoim składnikom produkt ZAP 10 skutecznie usuwa kurz i tłusty brud gwarantując idealną czystość i połysk bez polerowania.  Zawarty w nim alkohol przyspiesza wysychanie, gwarantując czyszczonym powierzchniom połysk bez smug. Idealny do luster, szyb okiennych i samochodowych.
Dzięki innowacyjnej recepturze zawierającej nanocząsteczki, skutecznie ogranicza powstawanie pary na szybach i lustrach. Stosowany w samochodzie znacząco podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy. Produkt jest gotowy do użycia.

Sposób użycia:

Zwilżyć płynem zabrudzoną powierzchnię i wytrzeć miękkim ręcznikiem papierowym lub szmatką do uzyskania naturalnego połysku.

Dostępne opakowania:

 • 0,5L ZAP 010 (spryskiwacz pianotwórczy)
 • 5L ZAP 510

SF 1

Zastosowanie:

Środek do czyszczenia SF 1 to silnie skoncentrowany płyn do gruntownego czyszczenia fug bestseller w swojej kategorii. Działa natychmiast, jest prosty w użyciu i nie wymaga szorowania.

Sposób użycia:

Polać brudną fugę rozcieńczonym preparatem w stężeniu 1:1 z wodą, w przypadku bardzo trudnych zabrudzeń należy zastosować odpowiednio większe stężenie, odczekać około pół minuty, zebrać rozpuszczony brud, a następnie w celu neutralizacji mytej powierzchni dokładnie spłukać wodą.

Dostępne opakowania:

 • 0,25L SF 001
 • 1L SF 101
 • 5L SF 501

ZP 13

Zastosowanie:

Preparat ZP 13 służy do usuwania pleśni z powierzchni ścian i podłóg. Posiada silne właściwości zmywające. Doskonale usuwa ślady pleśni na ścianach, podłogach, w szczelinach i fugach. Skuteczny w zwalczaniu grzybów, glonów i mchów. Usuwa nieprzyjemne zapachy. Myte powierzchnie pozostawia czyste i lśniącą. Posiada przyjemny zapach (przykrywający zapach chloru).

Sposób użycia:

Preparat rozprowadzić równomiernie po zanieczyszczonej powierzchni, pozostawić na minimum 20 minut po czym spłukać wodą.

Dostępne opakowania:

 • 0,5L ZP 13 (spryskiwacz pianotwórczy)
 • 5L ZP 513

PGI 8

Zastosowanie:


Preparat impregnujący PGI 8 zabezpiecza przed wnikaniem wody i oleju oraz plam w posadzki wykonane z betonu, płytek ceramicznych, płytek kamionkowych i gresowych oraz podłóg mineralnych, na zewnątrz i wewnątrz obiektów. Doskonale zabezpiecza posadzki i ściany wykonane z chłonnego kamienia naturalnego i sztucznego. Zabezpieczona tym impregnatem powierzchnia nie zmienia oryginalnego koloru i łatwo jest utrzymać ją w czystości. Impregnat posiada neutralny zapach.

Sposób użycia:

Zabezpieczaną powierzchnię oczyścić odpowiednim do tego celu preparatem np. PC 8. Nakładać preparat PGI 8 mopem ECM - w przypadku impregnowania całej powierzchni spryskiwaczem BUT PROF lub gąbką - w przypadku impregnowania punktowego np. fug. Zaimpregnowaną powierzchnię pozostawić do wyschnięcia na około od 2 do 4 godzin, następnie nałożyć kolejną warstwę impregnującą. Zabezpieczona powierzchnia po upływie czasu 2 do 4 godzin nadaje się do użytkowania, jednak zaleca się jeśli to możliwe, nie użytkować jej przez 12 godzin w celu całkowitego utwardzenia powłoki impregnującej.

Do codziennego mycia powierzchni zabezpieczonej impregnatem PGI 8, należy używać preparatów o neutralnej wartości pH na przykład ZC 7.

Uwaga:

Przed nałożeniem impregnatu PGI 8 należy zabezpieczyć wszystkie powierzchnie sąsiadujące, które nie powinny być pokrywane tym preparatem. Nie dopuścić do przemarznięcia preparatu PGI 8.

W czasie nakładania impregnatu PGI 8 wymagane jest aby temperatura w pomieszczeniu nie była niższa jak 10⁰C.

Dostępne opakowania:

 • 1L PGI 108
 • 5L PGI 508