Zakup klimatyzatora: czego NIE robić podczas dokonywania wyboru?

VERSU CLOTH CARAMEL X 1

Wybierając nowe urządzenie do mieszkania, chcemy mieć pewność, że decydujemy się na najlepszy produkt. Zadanie może okazać się trudne, gdy nie znamy odpowiedzi na pytania dotyczące izolacji domu, wielkości powierzchni czy naszych konkretnych potrzeb. Co jeszcze należy przeanalizować, by nie kupić sprzętu, który się nie sprawdzi?

Zapomnij o zbyt dużych urządzeniach – postaw na nowoczesny sprzęt

Określ, jaki klimatyzator kupić na podstawie wielkości pomieszczenia i zysków ciepła, jakie w nim występują. Źle dobrana wydajność klimatyzatora będzie powodowała większe zużycie energii i jego dłuższą pracę w pomieszczeniu. Dopasuj swoje urządzenie do:

Kubatury pomieszczeń – wysokie sufity tworzą więcej przestrzeni wymagającej chłodzenia.

Ilości osób w pomieszczeniu – więcej osób oznacza więcej wytwarzanego ciepła.

Zysków ciepła z otoczenia – okna źle izolowane dachy powodują, że w tych pomieszczeniach, w słoneczne pory roku będzie cieplej.

Czy jest to kuchnia? – korzystamy w niej z generujących ciepło urządzeń.

Jeśli pomieszczenie jest zacienione – potrzeba nam słabszej mocy. Analogicznie – jeśli z któregoś pomieszczenia korzystamy mniej – nie musimy marnować mocy, by je znacząco ochłodzić. NIE wybieraj urządzenia, które zużywa zbyt dużą ilość prądu.

Jakich funkcji szukać w nowoczesnym klimatyzatorze?

Oto kilka ważnych funkcji klimatyzatora, których należy szukać, aby zaoszczędzić czas i energię oraz poprawić jakość powietrza w domu:

Technologia inwerterowa

Sprężarka inwerterowa dostosowuje płynnie wydajność urządzenia do aktualnego zapotrzebowania na chłód lub ciepło w pomieszczeniu zapewniając maksymalną wydajność klimatyzatora z minimalnym zużyciem energii.

Oscylujące żaluzje powietrzne

Poziomy i pionowy ruch żaluzji powietrznych klimatyzatora powoduje, że powietrze dotrze do każdego zakątka nawet dużego pomieszczenia.

Zdalne sterowanie

Ta przydatna opcja pozwala regulować temperaturę z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. Świetny do podniesienia temperatury w środku nocy, gdy temperatura ciała spada i odwrotnie.

Tryb uśpienia

Nieznacznie podnosi temperaturę w pomieszczeniu w nocy, aby uniknąć nocnych dreszczy.

Są to pozornie małe rzeczy, które mogą znacząco podnieść jakość Twojego życia lub chociaż przebywania we własnym domu. Nie decyduj się na stare urządzenia, które nie posiadają tych funkcji.


DSC 9236 2

Zastanawiasz się nad zamontowaniem klimatyzacji typu split w mieszkaniu, domu lub biurze?

Powierz instalację urządzeń klimatyzacyjnych firmie, która działa nieprzerwanie od 30 lat! Postaw na doświadczenie i normalne, ludzkie podejście!

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i potrzebach względem klimatyzacji!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@:pzolciak@termopolice.com