Sterowanie klimatyzacją przez WiFi

EF SILVER

Sterowanie klimatyzacją za pomocą Wi-Fi to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które producenci stosują w swoich urządzeniach, aby zapewnić jeszcze większy komfort swoim klientom. Jakie są zalety stosowania zdalnego kontrolowania?

Klimatyzacja i Internet – największe wynalazki połączone w jedno

Sterowanie klimatyzatorem za pomocą telefonu to obecnie oczywistość. Za pomocą jednego dotknięcia ekranu można kontrolować każdą funkcję urządzenia. Niedługo prawie wszystkie sprzęty AGD będzie można kierować za pomocą aplikacji w telefonie. Naszym tematem jest jednak klimatyzacja, dlatego w tym wpisie skupimy się tylko na niej. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie z nich posiadają opcję podłączenia do Wi-Fi. Dlatego jeżeli zależy nam na tej funkcji, to przed zakupem sprawdźmy dokładnie opis produktu bądź zapytajmy o to sprzedawcę.

Aplikacja na telefon lub tablet dostępna w Android Play Store, Google Play i iOS App Store

Aby sterować klimatyzacją przy pomocy aplikacji należy ściągnąć ją z Google Play, iOS App Store bądź Android Play Store. Wszystkie urządzenia, które posiadają moduły WiFi będą współpracować z aplikacją. Zapewnia ona różne formy logowania – za pomocą Apple, Google ID, Facebooka czy utworzenie nowego konta.

Jak aktywować klimatyzację za pomocą aplikacji?

Sterowanie systemem klimatyzacyjnym jest wtedy za pomocą WiFi jest wtedy, kiedy zainstalujemy darmową aplikację na swój telefon i aktywujemy urządzenie. W jaki sposób to zrobić?

Wystarczy tylko ustawić odpowiednie parametry. Potem możemy zapomnieć o ręcznym regulowaniu. Co więcej, kontrolowanie klimatyzacji może odbyć się z dowolnego miejsca na świecie – trzeba być tylko podłączonym do sieci internetowej.

Rejestracja i ustawienie klimatyzatora

Rejestracja w aplikacji jest niesamowicie szybka. Wystarczy wpisać do niej numer modelu z tyłu pilota lub wybrać zaawansowaną opcję automatycznego wykrywania, która rozpoznaje i konfiguruje sprzęt w kilka sekund! Trzeba tylko nacisnąć odpowiedni przycisk na pilocie.

Moduł Wi-Fi a sterowanie klimatyzatorem

Aplikacja, przy połączeniu z inteligentnymi sterownikami, sprawia, że urządzenie w każdym pomieszczeniu jest inteligentne. Dostajemy możliwość kontrolowania i wprowadzania zmian w ustawieniach za pomocą telefonu z systemem Android lub iOS. Zdalne sterowanie klimatyzacją umożliwia m.in.

 • zarządzać wybraną temperaturą,
 • utrzymać określone zakresy temperatur,
 • uważnie obserwować zużycie prądu,
 • ustawiać tygodniowe harmonogramy.

Możliwość sterowania klimatyzacją poprzez WiFi – ulubione opcje na ekranie

Dzięki aplikacji możemy w pełni kontrolować każdą funkcję naszego klimatyzatora. Wystarczy kliknąć urządzenie, którym chcemy sterować bez poruszania się po całej aplikacji i szukania odpowiedniej funkcji. Prędkość wentylatora, tryb pracy, oświetlenie jednostki klimatyzacyjnej… te i inne role urządzenia mogą być kontrolowane z jednego ekranu.

Poprzez aplikację i wbudowany moduł, bezprzewodowy klimatyzator umożliwia kontakt z urządzeniem bez względu na lokalizację, w której jesteśmy. Dzięki temu możemy ustawić działanie klimatyzatora przed przyjściem do domu!

Systemy klimatyzacji sterowane przez WiFi pozwalają na zaprogramowanie jego działania, monitorowanie w czasie rzeczywistym urządzenia i jego zużycia energii.

Zalety klimatyzatora z modułem Wi-Fi

Sterowanie urządzeniem z Wi-Fi jest niesamowicie wygodną funkcją, która pozwala na zaawansowane czynności. Dzięki niej możemy:

 • regulować parametry pracy instalacji,
 • kontrolować pracę instalacji,
 • zmieniać czas i tryb pracy,
 • zmieniać położenie żaluzji,
 • zmieniać temperaturę nawiewu,
 • lepiej zarządzać częścią domowego budżetu,
 • włączać i wyłączać klimatyzator,
 • monitorować zużycie energii,
 • dostawać powiadomienia o występujących błędach.

Klimatyzatory sterowane aplikacją w TERMOPOL ICE

W naszej ofercie posiadamy klimatyzatory z Wi-Fi. Możliwość kontrolowania aplikacją naszego klimatyzatora to niesamowity komfort. Za jej pomocą można wybrać własne ustawienia temperatury i prędkości wentylatorów czy tryb pracy z dowolnego miejsca na ziemi! Sprawdź urządzenia klimatyzacyjne dostępne w naszym sklepie, które posiadają możliwość kontroli z każdego miejsca na świecie! Posiadany klimatyzatory od światowej klasy producentów, takich jak Daikin, Gree, Mitsubishi, Toshiba czy Haier! Skontaktuj się z nami!


DSC 9176 Edit

Jesteś zainteresowany współpracą? A może masz jakieś dodatkowe pytania?

Powierz instalację urządzeń klimatyzacyjnych firmie, która działa nieprzerwanie od 30 lat! Postaw na doświadczenie i normalne, ludzkie podejście!

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i potrzebach względem klimatyzacji!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@:pzolciak@termopolice.com