Regały wspornikowe dłużycowe – najważniejsze informacje

SELT10

Regały wspornikowe dłużycowe to regały przeznaczone do składowania towarów wielkogabarytowych, które nie nadają się do magazynowania na standardowych konstrukcjach. Są to trwałe instalacje, które są w pełni konfigurowalne, np. w ilości poziomów składowania, więc doskonale uzupełniają się z innym wyposażeniem magazynowym.

Do czego służą regały dłużycowe?

Pierwotnie regały te nazywały się regałami na dłużyce, czyli drewniane bele o średnicy co najmniej 20 cm i długości minimum 6 m (dla drzew liściastych) lub 9 m (dla drzew iglastych). Z czasem jednak zauważono, że regały te świetnie sprawdzają się w magazynach, gdzie przechowywany jest towar o nietypowych wymiarach. Dziś standardem jest składowanie na nich drewna, metalowych rur, prętów czy profili. Za sprawą możliwości elastycznego montażu regałów, można na nich przechowywać elementy takie jak blachy czy płyty wiórowe. Niewątpliwą zaletą regałów dłużycowych jest ich modułowa konstrukcja, co sprawia, że występują one w wielu wariantach i z łatwością można jest przystosować do wymogów zróżnicowanych magazynów. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby regały dłużycowe umieścić na zewnątrz.

Charakterystyka regałów wspornikowych dłużycowych

Elementy tychże regałów są stalowe, a poszczególne podzespoły łączone są za pomocą śrub lub spawów,  wzmacniając je za pośrednictwem stężeń pionowych. W przypadku, gdy regały te obsługiwane są ręcznie wysokość konstrukcji nie przekracza 3,5 metra, a długość składowanych pakietów nie przekracza 3 m. Całkowita waga wzniesionej konstrukcji waha się w okolicach kilkuset kilogramów. Regały dłużycowe tego typu mogą przechowywać ładunki o masie pomiędzy 15 a 25 kg. Jednak regały dłużycowe, które korzystają z obsługi urządzeń mechanicznych, takich jak suwnice czy wózki widłowe mogą już bezpiecznie składować towary o długości większej niż 6 metrów, i wysokości powyżej 10m.

Dlaczego warto zainwestować w regały dłużycowe?

Konstrukcja regałów wspornikowych sprawia, że stają się one elastycznymi systemami do składowania, które można dowolnie dopasowywać do potrzeb magazynowych. Dobrze opracowane regały dłużycowe gwarantują bezpieczne składowanie towarów długich i wielkogabarytowych. Z uwagi na fakt, że istnieją możliwości regulacji regałów dłużycowych, które dają wiele możliwości, pozwalają na wykorzystanie pełnego potencjału przestrzeni magazynowej.