Klimatyzator do dwóch pomieszczeń

multi head split system air conditioner house

Zastanawiasz się nad kupnem klimatyzacji do swojego mieszkania lub domu? Oferta na rynku tych urządzeń jest ogromna, więc wybór najlepszego z nich może stwarzać niemały problem. Poszukujesz klimatyzatora, który idealnie sobie poradzi z chłodzeniem i grzaniem dwóch pomieszczeń? Przeczytaj nasz tekst!

Klimatyzator do dwóch pomieszczeń

Montaż klimatyzacji dla dwóch lub więcej pomieszczeń nie musi być wcale drogi ani uciążliwy! Możesz cieszyć się komfortowo czystym powietrzem i przyjemnym chłodem w upalne dni poprzez założenie klimatyzacji multisplit. Dzięki tego typu jednostkom możesz wygodnie chłodzić i ogrzewać dwa pomieszczenia jednocześnie zajmując o wiele mniej miejsca. Co więcej, umożliwiają one całkowitą kontrolę nad ich pracą!

Zasada działania klimatyzatora multisplit do 2 pomieszczeń

Klimatyzator do 2 pomieszczeń typu multisplit mogą ochłodzić nie tylko 2, ale nawet 3 czy 4 pomieszczenia! System multi split składa się z jednej jednostki zewnętrznej i kilku jednostek wewnętrznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu można regulować temperaturą w każdym pokoju – i to niezależnie od siebie! Ponadto przyczynia się on do mniejszego zużycia energii, niż w przypadku systemu typu split.

Zalety klimatyzatorów multisplit

Klimatyzacja multi split to nowoczesny system, który posiada wiele zalet. Jedna jednostka zewnętrzna obsługuje dwie lub więcej jednostek wewnętrznych – jest to nie tylko przewaga techniczna, ale i ekonomiczna. Rozwiązanie to jest korzystne dla naszego portfela. Jedna jednostka zewnętrzna jest mniejszym kosztem niż dokupienie do każdego klimatyzatora zewnętrznej turbiny zasilającej. Do największych zalet klimatyzacji w domu typu multi-split zaliczamy:

  • mniejsze koszty montażu klimatyzatora multisplit,
  • mniejsze szkody wizualne budynku,
  • energooszczędność – jedna jednostka zewnętrzna, przyczynia się do mniejszych rachunków za prąd (tradycyjny system split wymaga instalacji dwóch agregatów na zewnątrz budynku),
  • dokupienie po pewnym czasie kolejnych jednostek wewnętrznych i podłączenie ich do systemu nie będzie trudnym i uciążliwym procesem,
  • doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą posiadać klimatyzatory ścienne w kilku pomieszczeniach i cieszyć się komfortem powietrza,
  • możliwość kontrolowania temperaturami w pokojach niezależnie od siebie,
  • możliwość klimatyzowania i dogrzewania pokoju, w którym przebywamy.

Jak dobrać klimatyzację?

Przy dobieraniu odpowiedniej klimatyzacji, można zastosować prosty wzór: m2 x 100 = W. Metraż pokoju należy pomnożyć przez 100 i dzięki temu otrzymamy wynik, który będzie wskazywać na moc chłodniczą urządzenia. Nie jest to jednak wszystko. Należy się również zastanowić nad swoimi potrzebami. Obecnie nowoczesne klimatyzatory oferują szereg dodatkowych funkcji, jak konkretne filtry powietrza, tryby pracy czy sposób sterowania. Dodatkowo, ogromnym ułatwieniem jest możliwość obsługi klimatyzacji za pomocą pilota bądź smartfona czy tabletu. Warto również wspomnieć o fakcie, że większość klimatyzatorów może dogrzewać pokoje bądź stanowić wsparcie dla ogrzewania centralnego.

Klimatyzator multisplit od TERMOPOL ICE!

Poszukujesz firmy, która odpowiednio dobierze model klimatyzatora do Twoich potrzeb? Na rynku dostępnych jest wiele modeli klimatyzatorów – kasetonowe, ścienne, kanałowe, które różnią się między sobą wydajnością i ceną. TERMOPOL ICE jest zespołem fachowców, oferujących serwis i montaż klimatyzacji na najwyższym poziomie! Pomożemy Ci dobrać klimatyzację do Twoich potrzeb.

Od wielu lat zajmujemy się instalacją klimatyzacji. Gwarantujemy terminowy i dokładny montaż klimatyzatora oraz pomoc na każdym etapie wyboru i instalacji. Wybierz TERMOPOL ICE do montażu klimatyzatora multisplit w Twoim domu. Posiadamy urządzenia o najlepszej klasie energetycznej, wysokiej jakości wykonania i światowych marek, takich jak Mitsubishi, Daikin, Gree czy Haier. Sprawdź naszą ofertę! Zachęcamy do kontaktu!


DSC 9176 Edit

Jesteś zainteresowany współpracą? A może masz jakieś dodatkowe pytania?

Powierz instalację urządzeń klimatyzacyjnych firmie, która działa nieprzerwanie od 30 lat! Postaw na doświadczenie i normalne, ludzkie podejście!

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i potrzebach względem klimatyzacji!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@:pzolciak@termopolice.com