Jak działa klimatyzacja inwerterowa?

Jak działa klimatyzacja inwerterowa?

Stale rosnące temperatury, wszechobecny smog i alergeny unoszące się w powietrzu sprawiają, że coraz trudniej jest nam zadbać o nasze zdrowie, samopoczucie czy skupienie. Upały za oknem sprawiają, że we wnętrzu naszego domu temperatura jest równie wysoka. Rozwiązaniem tego problemu jest m.in. montaż najnowocześniejszej klimatyzacji inwerterowej!

Jak działa klimatyzacja inwerterowa?

Klimatyzacja inwerterowa wykorzystuje najnowsze technologie z zakresu chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń. Rdzeniem klimatyzatora inwerterowego jest sprężarka oraz układ elektroniczny. Regulują one wydajność pracy urządzenia, której prędkość jest regulowana poprzez specjalny układ. Składa się on z przetwornicy zmieniającej sieciowy prąd zmienny na prąd stały oraz przemiennika częstotliwości. W sposób płynny dostosowuje swoją moc i wydajność do warunków termicznych panujących w danym pomieszczeniu.

Włączenie klimatyzatora przebiega bardzo płynnie. Start sprężarki zaczyna się od minimalnych obrotów jednocześnie redukując straty energii. W krótkim czasie uzyskujemy żądaną przez nas temperaturę – urządzenie bardzo płynnie nabiera obrotów. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie tak tzw. prądu rozruchowego, którego skutkiem jest zwiększone zużycie energii.

Kiedy klimatyzator inwerterowy osiągnie daną temperaturę, to zmniejsza on swoją wydajność, aby uniknąć wyłączenia się. W ten sposób wyeliminowane zostają energochłonne cykle włączania i wyłączania się urządzenia.

Zalety klimatyzatora typu inwerter

Klimatyzator inwerterowy szybko zdobył swoją popularność kiedy zastąpił klimatyzatory ON/OFF w biurach, domach, mieszkaniach czy zakładach. Stało się tak, ponieważ ma on wiele zalet, które nie posiadają tradycyjne urządzenia chłodnicze. Należy do nich m.in.:

  • znaczne niższe zużycie prądu

  • wydajna i cicha praca urządzenia – w porównaniu do standardowych klimatyzatorów jest on bardziej cichy

  • pełna regulacja temperatury i krótszy czas jej osiągnięcia

  • eliminacja zjawiska wahań temperatury

  • wyższa wydajność i żywotność z uwagi na mniejszy prąd rozruchu

  • klimatyzator inwerterowy jest energooszczędny – oznacza to znacznie niższe zużycie prądu i większa przyjazność dla środowiska

Ponadto, brak ciągłego włączania i wyłączania urządzenia, gwarantuje oszczędność energii, zwiększenie sprawności systemu oraz wydłużenie jego żywotności!

Warto również wspomnieć, że na popularność tego innowacyjnego rozwiązania przyczyniła się polityka UE. Nakazuje się w niej podnoszenie efektywności energetycznej wprowadzanych do obrotu produktów. Z tego powodu klimatyzacja inwerterowa jest najlepszą opcją ze wszystkich.

Czy warto zainwestować w klimatyzację inwerterową?

Jeżeli poszukujesz wydajnego urządzenia to klimatyzator inwerterowy jest dla Ciebie! Pożądana przez Ciebie temperatura w pomieszczeniu zostanie przez niego uzyskana aż cztery razy szybciej w porównaniu do tradycyjnych urządzeń. Co więcej, jest ono energooszczędne, więc Twoje rachunki za ogrzewanie nie będą wysokie.

Praca klimatyzatora inwerterowego jest płynnie regulowana, dzięki czemu możesz cieszyć się stabilną temperaturą we wszystkich pomieszczeniach!

Klimatyzatory inwerterowe od TERMOPOL ICE

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w montażu klimatyzacji mieszkaniu, domu i biurach oraz jej profesjonalnego serwisu.. W naszej ofercie znajdują się urządzenia od producentów światowych marek, takich jak Gree, Haier, Mitsubishi, Toshiba czy Daikin.

Oferujemy profesjonalne podejście do klienta i fachowe doradztwo w zakresie klimatyzacji. Pomagamy w doborze odpowiedniego klimatyzatora i zapewniamy szybką realizację zlecenia.

Decydując się na naszą firmę otrzymujesz gwarancję dokładnych i profesjonalnych usług z zakresu montażu, konserwacji oraz naprawy klimatyzacji. Pomożemy wybrać Ci najlepszy klimatyzator oraz miejsce jego montażu.


Jak działa klimatyzacja inwerterowa?

Jesteś zainteresowany współpracą? A może masz jakieś dodatkowe pytania?

Powierz instalację urządzeń klimatyzacyjnych firmie, która działa nieprzerwanie od 30 lat! Postaw na doświadczenie i normalne, ludzkie podejście!

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i potrzebach względem klimatyzacji!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@:pzolciak@termopolice.com