Inteligentne grzanie i chłodzenie – klimatyzator o wielu talentach

LN ONYX BLACK 1

Klimatyzator staje się bezużyteczny po upływie lata? Nie, jeśli zdecydujemy się urządzenia klimatyzacyjne dedykowane także do grzania. To skuteczna i przede wszystkim energooszczędna jednostka, która ogrzeje nasze mieszkanie, nawet jeśli termometr za oknem pokaże -30°C wyposażone w opcję pompy ciepła, która umożliwia odwrócenie standardowego obiegu klimatyzatora.

Jak działa klimatyzator z funkcją grzania?

Aby w pełni zrozumieć, w jaki sposób można odwrócić działanie klimatyzatora, ważne jest, aby najpierw zapoznać się z jego działaniem.

Czynnikiem chłodniczym w klimatyzatorze jest gaz zwany freonem, który w trakcie pracy urządzenia podlega przemianom termodynamicznym umożliwiającym odbieranie ciepła z pomieszczenia chłodzonego przez jednostkę wewnętrzną i jego oddawanie do otoczenia na zewnątrz poprzez jednostkę zewnętrzną zwaną popularnie skraplaczem.

Cały ten proces wymiany ciepła można odwrócić, dodając tylko jeden element – ​​zawór zmiany kierunku. Gdy klimatyzator znajduje się w trybie ogrzewania, zawór zmiany kierunku przepływu zmienia kierunek przepływu czynnika chłodniczego. Jednostka zewnętrzna, czyli skraplacz pobiera ciepło z powietrza otaczającego i oddaje je poprzez jednostkę wewnętrzną klimatyzatora do ogrzewanego pomieszczenia.

Sprawdź również: Dofinansowanie na klimatyzację 2024

Kto powinien zdecydować się inteligentne, energooszczędne urządzenie?

Jeśli jesteś kimś, kto chce zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i miejsce w swoim domu, najlepszym pomysłem będzie kupno klimatyzatora, który działa skutecznie w obu porach roku. Istotnym parametrem przy wyborze klimatyzatora jest zakres temperatury zewnętrznej, przy której urządzenie zapewni skuteczne grzanie. Dodatkowym argumentem przy wyborze klimatyzatora jest sprężarka pracująca w technologii inwerterowej umożliwiającej ekonomiczną pracę przy niskim zużyciu energii.

To najbardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnymi technikami grzewczymi. Wydajne i ekologiczne z efektywnymi systemami – czego szukać więcej w nowoczesnych urządzeniach?


DSC 9176 Edit

Jesteś zainteresowany współpracą? A może masz jakieś dodatkowe pytania?

Powierz instalację urządzeń klimatyzacyjnych firmie, która działa nieprzerwanie od 30 lat! Postaw na doświadczenie i normalne, ludzkie podejście!

Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach i potrzebach względem klimatyzacji!

Piotr Żółciak

M: +48 724 717 001

@:pzolciak@termopolice.com